Civic FC5 2-3 ay soğuk havada kullanılmayacak araca bakım

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, ilk defa araç sahibi oldum. Aracim 2018 eco exect. Malum kış ayları geldi kışlık lastik almayıp, aracimı otoparka bırakacağim ve kullanmayacağım.
Sorunum şu : otoparka bırakmadan önce nelerini kontrol ettireyim ? Antifiriz vb. Ne önerirsiniz.

Not : gorev sebebiyle tuncelideyim kar kış sert geciyor burda.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Aracınız yeni antifiz değişimine gerek yok. Aklım kalmasın derseniz kaç derece olduğunu ölçtürebilirsiniz.
> Akü kutup başlarını söküp, evde oda sıcaklığında kalsa güzel olur.
> Lastikler için ya yüksek hava basın veya hafif havaya kaldırın yük binmesin.
> Branda olsa güzel olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Tesekkur ederim ,)
> Aracınız yeni antifiz değişimine gerek yok. Aklım kalmasın derseniz kaç derece olduğunu ölçtürebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Tekerin hep ayni yerleri yere basacagi icin o kisimlar eskiyor, bir de devamli amortisorler ezildigi icin zarar goruyor. Galeriler bu yuzden amortisore takoz koyuyor lastikleri cok sisiriyor vs..

Bir de 3 ay sonra ilk calistirmada arac yagsiz calisacak cunku hepsi asagi suzuluyor. Demir surtme sesi cikiyor ilk 30 saniye.
Imkan varsa 2 haftada bir falan biraz cikip dolasin.

Youtube'da bunlarla ilgili yabanci videolar var, adam calistirmadan once pistonun icine yag sikiyor. Tabi zor is bunu yapmak.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba arkadaşlar, ilk defa araç sahibi oldum. Aracim 2018 eco exect. Malum kış ayları geldi kışlık lastik almayıp, aracimı otoparka bırakacağim ve kullanmayacağım.
Sorunum şu : otoparka bırakmadan önce nelerini kontrol ettireyim ? Antifiriz vb. Ne önerirsiniz.

Not : gorev sebebiyle tuncelideyim kar kış sert geciyor burda.

@heacker ;
Ahmet hocam yapılması gerekenleri belirtmiş. ??
Emin olmamakla birlikte dikkatinizi çekmek istediğim bir husus var;

Uzun süre kullanılmayacağı zaman eski araçlarda akünün sökülüp uygun ortamda saklanması gerekiyordu. ??

Yeni araçlarda akü bağlantılarının sökülmesinin sakıncaları olduğuyla ilgili bir şeyler okumuştum. Sakınca derken aracın yeniden çalıştırılması veya başka şeyler için yetkili servise gitmesi gerekebilir. Bu durum her yeni araç için geçerli olmayabilir.
Bu hususu netleştirmek için bir kaç farklı yetkili servisten bilgi almanızı öneriyorum.

Bir de aracınızı kullanmaya başlayacağınız zaman yağ değişim vakti gelmiş olacaksa önce yağı değiştirip sonra motoru çalıştırınız. Yağ değişim vakti gelmiş olmayacaksa;
Yağ boşaltmayı biliyorsanız alttan tapayı açıp bir kaba bir miktar boşaltıp yeni tapa ile deliği kapatıp kaba aldığınız yağı üstten ilave edip ondan sonra marşa basarsanız motorda oluşacak aşınmaları azaltmış olursunuz.
Bu işlemi yaparsanız tapayı doğru takmış olduğunuzdan emin olun. Yağ haberiniz olmadan boşalırsa ilk çalıştırmadaki aşınmaları azaltayım derken motor kullanılamaz hale gelebilir ALLAH korusun.

Aracınız
2 kış önce aracım malatya havaalanında 2 ay yatmıştı. Aracı kilitleyip gittim sadece. Döndüğümde hiç bir problemle karşılaşmadım:)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri