Kış Lastiği ile bu normal mi?

stmr

0
Dün (11.12.2014) kış lastiklerimi taktırdım. Önce ki aracımda memnun kaldığım için Achilles marka aldım yine. Ama 120km/h' tan sonra araba bir sallanma yapıyor, bunu yandan aniden ve sert rüzgar aldığınızda olan gibi bir sallanma olarak tarif edebilirim. 150-180 km oldu bu akşam ile beraber toplam kat edilen yol ve denedim yine aynısını yaptı.

Böyle birşey yaşayan var mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=372]stmr[/MENTION] Hocam bildiğimden değil, sadece düşüncemi paylaşmak istiyorum, lastik balansının bozuk olması vuruntu yapabilir böyle bir şeyse eğer bir baktırın derim.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Titremeyse balansla alakali, saga sola cekiyorsa on duzen ayari lazim. Ayrica yandan ruzgarda demissiniz, kamyonlarin gectigi asfaltta cokme oluyor o da gezinti yapabilir ben yazlik lastik de olsa coken yolda gezindigim oldu. Ayrica lastik yonu de yanlis takilmis olabilir bunlarin hepsi yol acabilir. Lastik takarken lastik cevresine surulen madde ortalama 200km sonra tam olarak kuruyup yerine oturuyor, tekrardan balans yaptirirsaniz sorununuz cozulur diye dusunuyorum.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

stmr

0
Salınımın asfaltta ki çökmeden olmadığını biliyorum, her zaman kullandığım yol, balansa bir baktırsam iyi olacak, lastik kenarına sürülen madde ortalama 200 km'de kuruyorsa artık onun tamamlanmış olması lazım, yarın bir yere gidersem yine deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler, bilgi paylaştıkça çoğalıyor.

Geri