Kısa süreli park sonrasında elektrik sisteminde kesinti

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba. 2016 FC5 Eco Elegance manuel vites bir aracım var. Araçla ilgili yaşadığım 2 adet sıkıntım var ilk sıkıntı şu şekilde: araçla kısa süreli park yaptığımda veya park halindeyken (kontak takılı biçimde) tekrar aracı çalıştırdığımda veya tamamen aracı terk edeceğim zaman camları/sunroof'u ve aynaları açıp kapatmak istediğimde kontak açıkken bu saydıklarıma elektrik gitmiyor yani çalışmıyorlar. Marşa basıp motoru çalıştırdığımda da durum aynı. Kontak anahtarını çıkartıp aracı kumandadan kilitleyip açtığımda her şey normale dönüyor. Sanayide danıştığım özel Honda servisi ile tecrübesine ve bilgisine güvendiğim elektrikçim araç tasarruf moduna geçiyor şeklinde bir açıklama yaptı ama ben çok tatmin olmadım çünkü marşa basıp motoru çalıştırdığımda bile bu saydığım parçalara elektrik gitmiyor.
Diğer sıkıntı: ön cam silecek suyu motoru ara ara çalışmıyor. Silecek suyu motoru sağ ön sis lambasının arkasında altta bir bölmede geçenlerde ilk problem yaptığında aracı lifte alıp kontrol ettiler sigortala kablolar vs sağlam motor bozuk dediler o sırada usta motora tornavidayla iki üç defa vurdu motor çalışmaya başladı sonrasında çalışmaya devam etti. Dün hafif yağmurlu havada sürüş esnasında camı silmek istedim ve çalışmadığını fark ettim. Bu iki konuda görüşleriniz varsa tecrübelerinizi merak ettim.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Öncelikle geçmiş olsun, aracınızın tesisatı ile ilgili daha önce bir uygulama modül vs. işlem yapıldımı bunu bilmek gerekir, eğer yapılmadı ise geçenlerde bir arkadaş led farlarla ilgili bir sorun yaşamıştı ve serviste aksesuar beyni denilen bir parçanın değiştiğini söylemişti, bu parçanın led farkları camları aynaları felan yani aracın aksesuar elektroniğini kontrol ettiğini söylemişti, ikinci sıkıntı motora vurduğunda çalıştı dediğiniz için motordaki bir arıza değerlendirilebilir kendi içinde bozulmuş olabilir birşey sıkışmış olabilir söküp temizlemek lazım yada değiştirmeniz gerekir.

Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle geçmiş olsun, aracınızın tesisatı ile ilgili daha önce bir uygulama modül vs. işlem yapıldımı bunu bilmek gerekir, eğer yapılmadı ise geçenlerde bir arkadaş led farlarla ilgili bir sorun yaşamıştı ve serviste aksesuar beyni denilen bir parçanın değiştiğini söylemişti, bu parçanın led farkları camları aynaları felan yani aracın aksesuar elektroniğini kontrol ettiğini söylemişti, ikinci sıkıntı motora vurduğunda çalıştı dediğiniz için motordaki bir arıza değerlendirilebilir kendi içinde bozulmuş olabilir birşey sıkışmış olabilir söküp temizlemek lazım yada değiştirmeniz gerekir.
Cevap için teşekkür ederim. Haftasonu yetkili servise de uğramayı düşünüyorum verdiğiniz bilgi ışığında olayı araştırmaya devam edeceğim.

Geri