Kışlık Lastik Ömrü Ne kadar dır ? ( Fotolar içeride )

Aracınız
Civic FC5 2019
ben ce kullanmaya devam, lastikler gayet iyi duruyor.
Arkadaşlar Merhaba, bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Aşağıda , Goodyear ultragrip performance gen 1 2015 üretimli kışlık lastikler 215 / 50 / 17 ebatlarında olup, babamın aracında kışlık olarak aldığım lastilerdir. 2015 ten beri toplamda en fazla 5 Bin km kullanıldı. Esksiği var fazlası yoktur. Resimlerdende görüldüğü gibi dişleri sıfır gibi olup, her kış sonrası lasikler jantlı şekilde evin kapalı balkonunda muhafaza edilmiştir. Buraya kadar tamam.

Şimdi benim Civicte sadece RS 17" jant ve lastik mevcut 215 / 50 /17 yazlık olarak. Ve geçen seneden elimde kalan 2018 üretimli sattığım eski 16" füme jantlar için goodyear Ug9 kışlık lastiklerim mevcut.

Şimdi sorum şu; sizce hiç masraf yapmayarak, bendeki elimde kalan kullanamadığım 16" kışlıkları babama verip, ondaki kullanmadığı (artık oda 16" jant kullanıyor) 17" lastikleri kendi aracımamı alsam ?
Yoksa , hiç babamı karıştırmadan, 16" honda jantı satın alıp bendeki 16 kışıklarımı takıp böylemi kullansam ? bu arada bendeki 16" kışlıkların ebatı orjinal boyutlarda değil (205/55/16) olarak almıştım.

Sizin fikirleriniz nedir ? resimde görülen lastikler iyi ve daha 2 kış götürür derseniz ben hiç masrafa girmeden babamdan bunları alıp, ona 16" kışları vereceğim. Ve böylelikle babamda bende cepten para cıkartmamış olacağız. Veya ben babamı hiç karıştırmadan, sıfır bi r "16" jant alıp evdeki 16" kışlıkları buna takıp yazlık kışlık jant lastik olarak kullanacağım.

Yorumlarınız nelerdir ?

Ekli dosyayı görüntüle 260425Ekli dosyayı görüntüle 260426

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Lastiğin hangi koşullarda saklandığı da önemli bir faktör 4-5 senelik lastiklerde güzel muhafaza edilirse yumuşaklık özelliği daha uzun süre korunabilir. Önceki aracımda lastikler henüz 3 senelikken yıpranmıştı sebebi önceki sahibinin yazda kışta aynı lastikleri kullanmasıydı.

Geri