Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2018
Valla arkadaşlar özellikle kışın, heyer ıslakken, asla ucuz etin yahnisi olmaz. Tekerlekler zaten kafadan 40 bin km gidiyor. Arabaya o kadar para verdikten sonra tekerleğe ekstra 100-200 vermemeyi anlamıyorum.

Şahsen Goodyear UltraGrip Performance+ kullanıyorum. Mükemmel. Zaten bilen bilir çoğu yerde ya 1 ya da 2. sıradadır. Alternatif olarak da Bridgestone LM005 aklımda. Continental TS 860 da öneren oldu, yorumları da gayet iyi ama Continental yaz tekerleğinde iyi bence.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Yazlık lastikte kolay karar verirken, kışlık lastikte çok kararsız kalıyorum. Şu iyidir, bu iyidir demek gerçekten zor. Hava şartları, hava sıcaklığı, yol şartları, sürüş tarzları vs. o kadar çok değişken var ki..

Sonunda kendime göre bir liste yaptım.

(Yakıt - Islak zemin - Gürültü)

1- Bridgestone Blizzak LM005 (C-A-72db)
2- Nokian WR Snowproof (C-B-69db)
3- Lassa Snoways 4 (E-B-69db)
4- Falken Eurowinter HS01 (E-B-70db)
5- Sava Eskimo S3 (C-C-71db)
6- Petlas Snow Master W651 (E-C-71db)
7- Dayton DW510 Evo (F-C-71db)
8- Pirelli Snowcontrol S3 (E-C-72)
9- Goodyear UltraGrip 8 (C-E-71db)
10- Lassa Snoways 3 (F-E-72db)
11- Kumho Izen KW31 (E-F-72db)

Listeyi bu şekilde yaparken fiyatlar da etkili oldu tabi ki.. Bir karar verdim ve gittim aldım. Hepsi bu kadar.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yazlık lastikte kolay karar verirken, kışlık lastikte çok kararsız kalıyorum. Şu iyidir, bu iyidir demek gerçekten zor. Hava şartları, hava sıcaklığı, yol şartları, sürüş tarzları vs. o kadar çok değişken var ki..

Sonunda kendime göre bir liste yaptım.

(Yakıt - Islak zemin - Gürültü)

1- Bridgestone Blizzak LM005 (C-A-72db)
2- Nokian WR Snowproof (C-B-69db)
3- Lassa Snoways 4 (E-B-69db)
4- Falken Eurowinter HS01 (E-B-70db)
5- Sava Eskimo S3 (C-C-71db)
6- Petlas Snow Master W651 (E-C-71db)
7- Dayton DW510 Evo (F-C-71db)
8- Pirelli Snowcontrol S3 (E-C-72)
9- Goodyear UltraGrip 8 (C-E-71db)
10- Lassa Snoways 3 (F-E-72db)
11- Kumho Izen KW31 (E-F-72db)

Listeyi bu şekilde yaparken fiyatlar da etkili oldu tabi ki.. Bir karar verdim ve gittim aldım. Hepsi bu kadar.
Hayırlı olsun.
Hangisini aldığınızı ve kaça aldığınızı belirseydiniz güzel olurdu. Ben listeden 2 numarayı sevdim. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sava Eskimo S3+ ile kışın dik ve karlı yokuşları zorlanmadan çıktım. :) Diş derinliği çok fazla ve hamuru yumuşak. 2017 kışında aldığım lastiklerimi 4 sezondur kullanıyorum. Hiçbir yıpranma yok. Hala neredeyse ilk günkü gibiler.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Hayırlı olsun.
Hangisini aldığınızı ve kaça aldığınızı belirseydiniz güzel olurdu. Ben listeden 2 numarayı sevdim. :)

Hocam renkler, zevkler ve maddi şartlara göre tercihler değişebiliyor. O yüzden hangisini aldığımı belirtmemiştim.

Şirket aracı için aldım. Tanıdık lastikçi. Bana özel indirim yaptı. Dolayısıyla fiyat çok etkili oldu. Dayton Evo aldım geçtim. 4 tane sıfır lastiği 1.000₺'ye verdi. Sökme, takma, balans dahil. 2020 50.hafta üretim. Rahat ve sessiz. Memnunum.

Not: Honda'ya bu sene kışlık lastik takmayı düşünmüyorum. Pirelli SottoZero Serie 3 var. Lastikçinin deposunda yatıyor.

Merhaba! 2020 eco elegans kullanıcısıyım, ilk arabam ve lastik konusunda hiç bir bilgim yok. Kışlık lastik almam gerekiyor. Nereden ? Hangi marka? Genişliği ? Diş genişliği ? Vs vs çevremde hep böyle şeyler duydum ama net olarak bana önerebileceğiniz yer var mı? Şimdiden Teşekkür Ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba! 2020 eco elegans kullanıcısıyım, ilk arabam ve lastik konusunda hiç bir bilgim yok. Kışlık lastik almam gerekiyor. Nereden ? Hangi marka? Genişliği ? Diş genişliği ? Vs vs çevremde hep böyle şeyler duydum ama net olarak bana önerebileceğiniz yer var mı? Şimdiden Teşekkür Ederim.

Şu konular fikir verir.

Şu konular fikir verir.

Teşekkür ederim en azından fikir sahibi oldum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selamlar,

Konuya uzun zamandır bir şey yazılmamış sanırım mevsim itibari ile yavaş yavaş konu hareketlenecektir. Kışa lastiği bakıyorum fakat piyasada lastik bulmak baya zor bir hal aldı. Yıllardır Nokian WR4 serisi kullanıyorum kesinlikle her yönden sonuna kadar tavsiye edeceğim bir lastik. Fakat dünden beri ne bayilerde ne de merkezde Nokian lastik bulamadım. Bu sebepten dolayı da alternatif ürünlere doğru arayışım başladı.
Şu anda ilk sırada Goodyear 215/50 R17 95V Ultragrip 8 Performance XL var gibi. Sizlerin önereceği bir ürün var mıdır?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Geri