Kışlık Lastik Seçimi?

Petlas dunlop gercekten kotu lastik benim gorusum petlas almistim bi ara kislik ilk aldigim sene cok kotu degildi parasina gore idare eder cinsdendi ama bi sonraki kis tam bi rezaletti lassanin yazligini kullandim o bile kisin az karli havalarda idare ediyodu bilgilendirme icin herkese tesekkur ederim siparisi verdim

G3221 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kış tipi lastik ile kar/buz tipi lastiği karıştırmayın lütfen. Kış tipi olanlar sadece ve sadece +7 derece altında güvenli sürüş sağlar, tabi birde fazladan su tahliyesi sayesinde ıslak zeminde güvenli sürüş sağlar. Yaz tipine göre +'sı hamurlarındaki özel bileşenler sayesinde yolda vakum etkisi yapmasıdır. Bu kar/buz deneyimlerinde yaz tipi lastiklere göre tutunmada kesinlikle etkilidir ama yeterli değildir. Kar/buz tipi çivili lastik kullanırsanız buz muz vız gelir tırıst gider. ;)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Aracın kapı içinde lastik ebatları yazıyor ve aracınızdaki lastik ebatları bu etikettekilerden değil ise araç artık muayneden geçemiyor maalesef. Yani kısaca kapı içinde lastik etiketi olup 205-55-16 yoksa muayneden geçemezsiniz. Hadi şimdilik kışlık lastik zorunluluğu yok muayneye giderken orjinal yazlığı takıp gideriz. Olurya ileride kışlık ta zorunlu tutulursa iş sıkıntıya girer.

Geri