Kışlık lastik- trim sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar.
2 gün önce kışlık lastikleri taktırdım. Kışlık lastikleri arabayı aldıktan sonra ilk defa kullanıyorum. Trrim sesi mi, zırıltı mı diyorsunuz bu tür sesler duymaya başladım. Bir de lastik basınç uyarısı verdi 2 kere kalibre edince gidiyor. Teşekkürler şimdiden.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aslında soru sormak istedim ama sanki içimi dökmüşüm gibi olmuş . Sorum şu:
Kışlık lastik taktığınızda arabada zırıltı tarzı ses oluşumu yada artışı oldu mu? Bir kaç kere basınç uyarısı vermesi, buna rağmen sadece kalibre etmem sonucu uyarının yok olması normal mi?

Aracınız
Civic FC5 2016
Aslında soru sormak istedim ama sanki içimi dökmüşüm gibi olmuş . Sorum şu:
Kışlık lastik taktığınızda arabada zırıltı tarzı ses oluşumu yada artışı oldu mu? Bir kaç kere basınç uyarısı vermesi, buna rağmen sadece kalibre etmem sonucu uyarının yok olması normal mi?

Merhaba. Öncelikle şunu belirteyim bu tarz orta kalite araçlarda trim sesini ve küçük zırıltıları her türlü duyarsınız. Ben mesela şuan yazlık lastik kullanıyorum benim aracımda da o sesler var.
Eğer lastikler takıldıktan sonra kalibre edilmediyse sistem ani basınç kaybı veya yükselişi algılamıştır. Kaliberisini de yapmışsınız zaten. Bir daha uyarı vermezse sorun yoktur.

Geri