Klima gaz kaçağı

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar ,
2016 Model fc5 aracım var. Klimanın soğutmamasıyla gaz koydurdum geçen sene kaçak testi yapıldı makina ile bulamadı gaz basıldı 10 gün kadar soğuttu gaz yine kaçtı. Kış geldi diye önemsemedim malum yaz yaklaştı.

Bu sefer başka iyi denilen bir klimacıya gittim 2 ayrı makina ile baktılar bulamadılar, köpükle baktılar yine olmadı en son renkli boyalı gaz bastılar ultraviyole ışığı ile bakıp göreceklerini söylediler. Şu an soğutuyor. Klima peteği(radyatöründen) şüpheleniyorlar. Çürümüş olabileceğinden. Pazartesi gel bakalım dediler tampon sökülüp Petek ve bağlantılar kontrol edilecek. Böyle bir durum yaşayan ya da çevrenizden duydunuz mu? Fikriniz varsa alabilirim. Teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2019 öncesi makyajsız FC5lerin klima radyatöründe üretimsel sorun mevcut, garantiniz varsa serviste yeni versiyon klima radyatörüyle ücretsiz değişim yapılıyor, sorununuz yüksek ihtimal bundan kaynaklı, linkteki konuyu inceleyin.

Aracınız
Civic FC5 2017
İliginze Teşekkürler sanırım bundan kaynaklı. Garantim maalesef yok. Servis 3 bin TL işçilik vs dahil.civarı bi fiyat istedi. Özelde yaptırmayı düşünüyorum yan sanayi kalorifer peteği taktırsam sorun olur mu acaba? Arada 2 bin TL fark var. Vermek istemiyorum o kadar.

Geri