Civic ES7 Klima ızgarasindan cikan duman benzeri görüntü

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm arkadaşlar
Geçen hafta Samsundan Sinopa yolculuk esnasında klima açık ve en düşük ayarda seyrediyordum. Sinopa yaklaştığımızda yokuş çıkarken klimayı kapattım yokuşu çıktım. Tekrar klimayı açtığımda izgaralardan duman, buhar benzeri bir gaz çıkışı oldu. Herhangi bir koku yoktu. Panikle aracı sağa çektim kaputu açıp baktım anormal gözüken bir durum koku vb birşey yoktu. Tekrar çalıştırıp devam ettim. Dönüşte de ara ara klimayı her kapatıp açtığımda aynı durumla karşılaştım. Aracta gözlemlediğim anormal bir durum yok ama kafama da takılmış durumda. Sizce neden olmuştur.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önce POLOda ben de yaşamıştım.. Hava çok sıcaktı, otobanda giderken klimadan kokusuz beyaz dumanlar gelmeye başladı... Aracı bir kenara çekip baktım herşey normal görünüyordu...
Bu tür duman klimadan çıkabiliyormuş... Herhangi bir arızadan kaynaklı değil dediler...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun. Benim bu yönde tecrübem olmadı.
@seckins33 hocam sen ne dersin bu işe?

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçen hafta Samsundan Sinopa yolculuk esnasında klima açık ve en düşük ayarda seyrediyordum. Sinopa yaklaştığımızda yokuş çıkarken klimayı kapattım yokuşu çıktım. Tekrar klimayı açtığımda izgaralardan duman, buhar benzeri bir gaz çıkışı oldu. Herhangi bir koku yoktu. Panikle aracı sağa çektim kaputu açıp baktım anormal gözüken bir durum koku vb birşey yoktu. Tekrar çalıştırıp devam ettim. Dönüşte de ara ara klimayı her kapatıp açtığımda aynı durumla karşılaştım. Aracta gözlemlediğim anormal bir durum yok ama kafama da takılmış durumda. Sizce neden olmuştur.
Araç içinde nem oranının yüksek olduğu anlarda yaşanabilir, normal bir durum. Yazın sıcak saatlerde buzdolabının kapağını açtığınızda dışarı çıkan buhar gibi düşünelim ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FD6 2007
bunun aynısını bu sabah yaşadım sadece tek klima ızgarasından geldi ve koku yok sadece duman ne oldu anlamadım

Aracınız
Klima gazı azken başıma geldi. Aslında çıkan beyaz duman, buzlu hava. Bir de bu nemi alan bir parça var o da etkili ama aşırı pahalı.

Hondanın yedek parçaları ÇOK PAHALI.

Aracınız
Civic FD6 2007
valla mı eğer bahsettiğiniz birşey ise hiç olmaz ise içim rahatladı kalorifer petekleri patladı falan sandım torpido altı paspaslara falan baktım oda yapar dediler genelde

Geri