Civic FB7 Klima sıcak üfler mi?

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Fb7 araçta sabahları klimayı açmak aracın ısınmasına katkı sağlıyor mu? Doğu’da sabah 5’te yola çıkıyorum ve malum havalar çok soğuk. Klima sadece soğuk üflemek üzerine tasarlandığını düşünüyordum o yüzden açmıyorum ama bir arkadaş klima açarsan daha çabuk ısınırsın dedi ve denedim fark ettiğini düşünmüyorum ya da benim araçta mı sıkıntı var çözemedim?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Klimanın ısıtma özelliği yokmuş. Güncelledim.
Zaten kışın normal havalandırmayı açıp yüksek sıcakta çalıştırmayın. Motorun ısısını olduğu gibi içeri çeker. Klima açıp cama verirseniz hem buhu gider hemde cam dışında buzlanma varsa hemen çözülür.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
klima motordan beslenir ancak klima motora extra bir baskı uyguladığı için motor bu baskıyı kaldırmak için extra yakıt yakar..
kısaca klima doğrudan motordan, dolaylı yoldan yakıttan beslenir
Arkadaşlar lütfen gülmeyin ama birşey soracağım bizim civiclerde klima aküden mi beslenir yakıttan mi?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Klima sıcakta üfler. Zaten kışın normal havalandırmayı açıp yüksek sıcakta çalıştırmayın. Motorun ısısını olduğu gibi içeri çeker. Klima açıp cama verirseniz hem buhu gider hemde cam dışında buzlanma varsa hemen çözülür.

Anladım hocam. O zaman sabahları aracın içinin çabuk ısınması için direkt klimayı açmam gerekir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar lütfen gülmeyin ama birşey soracağım bizim civiclerde klima aküden mi beslenir yakıttan mi?

> Estağfurullah hocam. Siz kılavuz okuyordunuz. Daha bu sayfalara gelmediniz heralde. :)
> Evet klima dolaylı yoldan motora bağlıdır. Klima V kayışına bağlıdır. V kayışıda krank milinden hareket alır. Klima çalışınca araç biraz kasılır. Düşük motor gücüne sahip araçlarda daha çok hissedilir.
> Akü ise ilk çalıştırmada önem arzeder. Birde motor çalışmadan araçta elektrik harcıyacak ne kullanırsanız aküden gider. Buna dikkat edin!

Aracınız
Civic FC5 2019
> Estağfurullah hocam. Siz kılavuz okuyordunuz. Daha bu sayfalara gelmediniz heralde. :)
> Evet klima dolaylı yoldan motora bağlıdır. Klima V kayışına bağlıdır. V kayışıda krank milinden hareket alır. Klima çalışınca araç biraz kasılır. Düşük motor gücüne sahip araçlarda daha çok hissedilir.
> Akü ise ilk çalıştırmada önem arzeder. Birde motor çalışmadan araçta elektrik harcıyacak ne kullanırsanız aküden gider. Buna dikkat edin!
Teşekkür ederim abi dün kitabın ortasına kadar geldim bu hafta sonu tamamen bitireceğim inşallah:) maşallah ansiklopedi yapmışlar resmen. Ben birşey duydum bazı modellerde klima yakıt tüketmez direk aküyle beslenir diye de o yüzden sordum. Ilk defa böyle birşey duyunca şaşırdım abi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@Civictr42 Şu konu size epey yardımcı olacaktır hocam :

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar. Fb7 araçta sabahları klimayı açmak aracın ısınmasına katkı sağlıyor mu? Doğu’da sabah 5’te yola çıkıyorum ve malum havalar çok soğuk. Klima sadece soğuk üflemek üzerine tasarlandığını düşünüyordum o yüzden açmıyorum ama bir arkadaş klima açarsan daha çabuk ısınırsın dedi ve denedim fark ettiğini düşünmüyorum ya da benim araçta mı sıkıntı var çözemedim?
arkadaslar benim bildigim motor sogukken klimada sicak konumda acilsa bile sicak uflemez.motor isindiktan sonra klima veya normal fan sicak ufler yanlisim varsa duzeltin

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri