kötü lpg yakıtı aracı etkiler mi ?

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar hiç başıma gelmeyen birşey geldi istasyondan gaz aldım ve bir süre kullanınca araba n de stop etti gaz göstergesi sapıttı hiç böyle birşey olmamıştı gün içinde bir daha yapmadı ustalar sorunda bulamadılar ,istasyonu değiştirmeye karar verdim , kötü yakıt denk gelmiştir arabaya dedi ustalar böyle birşey mümkün mü ?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Aynısı yazın başıma geldi. Aytemiz denen yerden ucuz diye aldım araba stop etti gaz bittiğinde. Devamında gösterge bozuldu. Şuan neredeyse 8 ay geçti gösterge bu hafta normal göstermeye başladı. Kesinlikle Shell, Opet, BP, PO harici hiçbir istasyondan gaz/benzin almayın.

Aracınız
Diğer Markalar
Evet münkün, tıkır tıkır işleyen motor rölantide saçmalamıştı, lpgde giderken bir anda gaz kesmişti, regülatörü yeni değiştirdiğim için ihtimal vermedim, benzinde eski performansına dönünce lpg kaynaklı dedim ve o lpg yi bitirip başka istasyondan aldığımda hiç bir sorun kalmamıştı. 2 ay önce falan başıma geldi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim po ve Opet’te benzer olay başıma gelmişti. Aytemizi muhtemelen 130bin km yapmışsam 50bininde kullanmışımdır. Lpg filtresini en az kirtleten yakıt diyebilirim kendi kullandığım istasyonlar adına. İstanbul Esenyurt ve Yenibosnadan çok aldım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaşlar hiç başıma gelmeyen birşey geldi istasyondan gaz aldım ve bir süre kullanınca araba n de stop etti gaz göstergesi sapıttı hiç böyle birşey olmamıştı gün içinde bir daha yapmadı ustalar sorunda bulamadılar ,istasyonu değiştirmeye karar verdim , kötü yakıt denk gelmiştir arabaya dedi ustalar böyle birşey mümkün mü ?
Hemde nasıl etkiler, hiçbir suçu olmayan arabayı yakacak hale getirir :D

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Normal Opetteki Aygaz dan değilde, sadece Aygaz bayisinden aldığım lpg arasında 34 kuruş fark var diye aldıydım araba 120 yi geçmiyordu. Yakana kadar canım çıktı uzun yoldu bide. O yüzdendir ki; Shell den alırım hep. 2. Marka ise BP den alırım, ve tavsiye de ederim...

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
nerden gaz alacağımı şaşırdım gerçekten shellden aldığım gaz yüzünden başıma geliyo böyle olaylar 5 6 ayda bir denk geliyo yani ,başka bir shell istasyonu mu kullansam ki yoksa herkes po dan al diyo orayı da deneyebilirim

Aracınız
nerden gaz alacağımı şaşırdım gerçekten shellden aldığım gaz yüzünden başıma geliyo böyle olaylar 5 6 ayda bir denk geliyo yani ,başka bir shell istasyonu mu kullansam ki yoksa herkes po dan al diyo orayı da deneyebilirim
İstasyondan kaynaklanıyor olabilir hocam. Bende kötü/kirli gazdan dolayı yakın olan değil de başka bir Shell istasyonundan alıyorum. Şükür bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Filtreleri değiştir sonra sadece o istasyondan al

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
şu an araba d modunda yine stop etti kırmızı ışıkta ,lpg düğmesi sapıtıyo stop ediyo sonra , gazı bitirdim şu an Allah'tan o değil arabayı bozcak otomatik arabanın stop etmesi normal mi ?

Geri