Kolay gelsin araçım ses sorunu

Aracınız
Servis bakmıştır diye umuyorum hocam.. Video cekerim aksam. Gaza sert ani basmalarda ve sağ teker kasis e sustugunde luk sesi var. Ama beni asıl rahatsız eden uğultu.. Yarın Bi rot çu ya daha gideceğim bakalım
Bu durumu videoya çekebilirmisiniz?
Ayrıca rot kolları, z rotlar ve rotillere bakıldı mı? kasislerdeki ilk temasta sorun varsa genelde z rotlardan oluyor.

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Servis bakmıştır diye umuyorum hocam.. Video cekerim aksam. Gaza sert ani basmalarda ve sağ teker kasis e sustugunde luk sesi var. Ama beni asıl rahatsız eden uğultu.. Yarın Bi rot çu ya daha gideceğim bakalım

Hocam Aracınız fc5 değil mi ? Yeni arabada bu sorunları yaşamanız çok ilginç keza değiştirdiğiniz parçaları bi 100 bin km sonra değişim istemesi gerekirdi.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Gaza ani basmalarda ise aks kafasıyla da ilişkili olabilir, sağ tekeri sağa döndürdüğünüzde herhangi bir tıkırtı sesi varmı?
Ayrıca araçta bir vibrasyon varmı?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
çukura hızlı düşünce gelen luk sesi bazen çukurlara tümseklere hızlı girdikçe fiy fiy diye de ses yapıyor sıfır aldığımdan beri bende de var o şekilde kullanıyorum hatta bir keresinde yokuş aşağı park yerinden çıkarken sert fren yaptım küt diye epey şiddetli bir ses gelmişti öncesinde sert hızlı kalkış yapmıştım mazgal kapağından geçerken kütlemişti onun peşine olmuştu, o zamandan beri aynı şartlarda bu sesler tekrar gelmedi:)

Çok fazla kulak tırmalayan bir ses gelmedikçe ve direksiyon hakimiyetine etki etmediği sürece ön düzende tamirat tadilat gerekeceğini düşünmüyorum. Bozuk aks rulmanı, patlak amortisör yada erimiş viraj denge çubuğu lastiği yada boşluk yapan Z rotu sesleri en ufak bir yol pürüzünde bile çok rahatsız edici sesler yapar.

Aracınız
Hocam ufak bir tıklama oldu teker den ondan dolayı sıkıntı cekiyorum..
Hocam Aracınız fc5 değil mi ? Yeni arabada bu sorunları yaşamanız çok ilginç keza değiştirdiğiniz parçaları bi 100 bin km sonra değişim istemesi gerekirdi.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Gaza ani basmalarda ise aks kafasıyla da ilişkili olabilir, sağ tekeri sağa döndürdüğünüzde herhangi bir tıkırtı sesi varmı?
Ayrıca araçta bir vibrasyon varmı?
Aracta titreme kayma falan yok hocam.. Gayet balanslı gidiyorum.. Bu arada bugun sanayide bir rot çu ya gittim.. Sesin Servisin orjinal bilya ile değiştiği teker den geldiğini soylemdi. Ben diğer teker de de bir sıkıntı var diye dusunmeye baslamıstım..1018tl ye değşildi Yapamadılar mı anlamadım. Yarın sabah yine servis e gideceğim insllah tekrar ucret istemezler bilya dan.. Bilya sesine benzer Baska nereden ses cıkar onu da bilmiyorum. Sesi duyar duymaz bilya sesi diyor ustalar gerci ama.. Video da cekemedim kusura bakmayın

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracta titreme kayma falan yok hocam.. Gayet balanslı gidiyorum.. Bu arada bugun sanayide bir rot çu ya gittim.. Sesin Servisin orjinal bilya ile değiştiği teker den geldiğini soylemdi. Ben diğer teker de de bir sıkıntı var diye dusunmeye baslamıstım..1018tl ye değşildi Yapamadılar mı anlamadım. Yarın sabah yine servis e gideceğim insllah tekrar ucret istemezler bilya dan.. Bilya sesine benzer Baska nereden ses cıkar onu da bilmiyorum. Sesi duyar duymaz bilya sesi diyor ustalar gerci ama.. Video da cekemedim kusura bakmayın

Bu sorunu en son nasıl çözdünüz, tekrardan bilya mı değişti?

Geri