Konsoldan gelen ses

maluus

0
Merhaba. Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. Bir sorum olacak: daha önce sanki gördüm gibi hatırlıyorum ama arama sonuç vermedi. Şoför tarafında konsoldan bir titreşim sesi geliyor. Bi bilinen bir problem mi?

Ynt: Konsoldan gelen ses

Herkese iyi bayramlar. Ayni sorun bende de var. On kısımdan bi yerden gicirti gibi bi ses geliyor ara ara. Ama nereden geliyor anlayamadim. Sanki iki plastik birbirine surtuyor gibi. On konsolda herhangi bir islem yapilmadigini da belirteyim. Hani teyp degisir vs iscilik hatasi dicem ama islem yok.

[quote author=maluus link=topic=606.msg9856#msg9856 date=1406498813]
Merhaba. Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. Bir sorum olacak: daha önce sanki gördüm gibi hatırlıyorum ama arama sonuç vermedi. Şoför tarafında konsoldan bir titreşim sesi geliyor. Bi bilinen bir problem mi?
[/quote]

hocam o ses torpido gözünden geliyor cunku içinde kablolar var usb falan onlar plastik aksama çarpıyor orada ben eski aracımdan kalma kullanma klavuzlarının konduğu reno cepli kılıf koydum ses kesildi honda verdi mi hatırlamıyorum fakat verseydi onu kullanirdim demek ki bana vermemiş içine kullanma klavuzları kucuk defterler konabilen kapaklı olan gözden bahsediyorum.

maluus

0

Teşekkürler. Konsolda oynama ihtimali olan şeyleri kontrol etmeme rağmen ses devam etmişti. Yarın unutmazsam sizin önerinizi bir deneyecegim ama çok ihtimal vermiyorum zira ses bariz bir biçimde on taraftan geliyor. Yarın anlarız. inşallah dediginiz gibidir. Yoksa c.tesi günü honda boraya bir ziyaret gerçekleştireceğim.

[quote author=maluus link=topic=606.msg9913#msg9913 date=1406741944]
Teşekkürler. Konsolda oynama ihtimali olan şeyleri kontrol etmeme rağmen ses devam etmişti. Yarın unutmazsam sizin önerinizi bir deneyecegim ama çok ihtimal vermiyorum zira ses bariz bir biçimde on taraftan geliyor. Yarın anlarız. inşallah dediginiz gibidir. Yoksa c.tesi günü honda boraya bir ziyaret gerçekleştireceğim.
[/quote]

Son durum nedir? Servise gittiniz mi? Sesin nedenini bulabildiniz mi?

iyi günler :)
aynı sorun bende de var çözemedim nerden geldiğini 1 2 saat içinde honda tekbaş da randevum var sorunla ilgili bilgi alabilirsem paylaşacağım :)

[quote author=fb7civic link=topic=606.msg10946#msg10946 date=1409214096]
iyi günler :)
aynı sorun bende de var çözemedim nerden geldiğini 1 2 saat içinde honda tekbaş da randevum var sorunla ilgili bilgi alabilirsem paylaşacağım :)
[/quote]

iyi günler hoşgeldiniz foruma öncelikle :)

ben o sorunu çözdüm hatta simdi benzer ses bu kezde sağ ön kapıdan geliyor ama sebebi belli benim sağ ön kapı gözünde 6 adet cd ve plastik kolonya sisesi var araç çalıştığı zaman tabiki titresimden onlarda yerinde oynuyor işte ses oradan geliyor ama tabiki sizin bahsettiğiniz ses bence kesinlikle torpido gözündeki usb kablolarindan geliyor arac çalışırken titresim yapıyor ve onlarinda ucu plastiğe değiyor sorunun çözümü cok basit yumuşak bir cisim koyup onlari onun üzerine koymak ben o sekilde o sorunu çözdüm şimdi akşama da sağ ön kapı saklama gözüne bir formul bulucam buyuk ihtimalle ince bir bez sıkıstırsam tamamdır yada selpak peçete ile sabitlerim :)

maluus

0

Yok sorun öyle basit değildi maalesef. Bugün sonunda servise gittim. Servis elemanı ile deneme sürüşüne çıktık. Stabilize bir yol bulduk ve sorun teşhis edildi. Sürücü konsolu ve direksiyon altını kaplayan kapağın altına monte edilen lpg emülatörü yerinden çıkmış ? tekrar monte ettiler ve sorun çözüldü.

maluus

0

Sağolun. Çok kafama taktığım bir durum değildi zaten ama yine de böyle basit bir sorun olmasına sevindim.

Geri