Civic ES7 Krank sensörü

Ad Soyad
Adem Aksu
Aracınız
Civic ES7 2003
Arkadaşlar aracımı akşam stop ettim. Sabah marş basıyor ama çalışmadı sonra vitesi N ye getirdin çalıştı. Honda servisinden ayrılma Elektirikci abiye sordum. Krank sensörü arızalıdır ondan yapar diyor. Değişmesi gerekiyormuş. Sordum orjinalı 2130 TL yansanayisi de 250 den başlıyor. Sizin hiç başınıza geldimi. Pc den arızaya baktılar arıza kodu yok zaten arıza lambası hiç yanmadı. Şimdiden teşekkür.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arıza kaydı bile yok! Benim fikrim tahminler ile değil de sonuç odaklı hareket edin. Krank sensöründen arıza olsa motor hiç çalışmaz. Akü, buji veya lpg gaz kaçağında olabilir. Eleme yöntemi ile yol alınır.
İfadenize göre gaz kaçağı ağır basıyor.

Ad Soyad
Adem Aksu
Aracınız
Civic ES7 2003
En az 20 defa marşa bastım (P) de iken sonra dur birde (N)ye layım da deneyim dedim birden aldı. Acaba LPG nin vallfler mi kaçırıyor. Ama 2 gündür her marşa bastığımda alıyor. Garip bir durum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
En az 20 defa marşa bastım (P) de iken sonra dur birde (N)ye layım da deneyim dedim birden aldı. Acaba LPG nin vallfler mi kaçırıyor. Ama 2 gündür her marşa bastığımda alıyor. Garip bir durum.

- Lpg sistemi için lpg tank vanasını kapatıp. Hattaki gazı boşaltın. Sonra ki marşlarda tek çalışır ise lpg sisteminden kaynaklanır.
- Benzin pompası yeterince benzin basamaz isede marş almaz. Benzin pompasının benzin çıkış basıncı ölçülebilir. Deponuz çeyrek depodan az olmasın.
- Geç çalışmalarda marşa basmadan aç kapa taktiğide uygulanır.
- Krank sensörünüz yan sanayi ise arıza lambası yakmayabilir.
- Marş rahat dönüyor ise akünüz iyidir.
- Otomatik şanzımanın rolü varmıdır bilmiyorum.

Ad Soyad
Adem Aksu
Aracınız
Civic ES7 2003
Arızayı buldum ateşleme bujilerine giden sigortada temassız lık varmış direksiyon altındaki. o yüzden Marş basıyor ama ateşleme yapmıyormuş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri