Lastik basınç sensörü ???

Öncelikle kazasız günler dilerim. Rs te Lastik basınç sensörü yokmu sıfırlama var ama basınç 27 ye düşmüş uyarı vs yok Jant yere değdiğinde mi haber verecek acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle kazasız günler dilerim. Rs te Lastik basınç sensörü yokmu sıfırlama var ama basınç 27 ye düşmüş uyarı vs yok Jant yere değdiğinde mi haber verecek acaba

Lastiklerin hepsi aynı düzeyde inik ise sistem bunu algılayamaz, lastikleri 32 psi basınca getirip sistemi tekrar kalibre edip gözlemleyin.

ywzckr

0

Hocam benim lastiklerde biri 25 biri 26 biri 27 idi o zaman yanmadi, haftada bir 32 vuruyorum aldigimdan beri yanmadi hususi birini 26 ya cekip deneyesim var bana calismiyor gibi geldi bu sistem 18 bin km dir biniyorum yanmadi hic

Hocam benim lastiklerde biri 25 biri 26 biri 27 idi o zaman yanmadi, haftada bir 32 vuruyorum aldigimdan beri yanmadi hususi birini 26 ya cekip deneyesim var bana calismiyor gibi geldi bu sistem 18 bin km dir biniyorum yanmadi hic

Bende şaşırdım 3.20 mim vardı bundan önce 32 den 30 a düşsün hemen uyarı verirdi ondada sürekli ikazdan şikayet ediyodum bununda sesi soluğu çıkmıyo anlamadım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benimde geçen hafta 2017 hb sport civic aracımda lastiklerin hepsi 32 de iken uyarı ikazı yandı tekrar basınçları kontrol ettirdim 32 deydi hepsi. Sonra kalibre ettim ikaz uyarı ışığı gitti. Sonrasında 1 haftadır yanmıyor

HoNdA CaN GeRiSİ HeYeCaN

ywzckr

0
Bende aracı aldığımdan beri hiç kalibre etmedim. Bi ara yapmam lazım.

Hocam 6-8 ay arasi oldu ben kalibre etmeyeli hiç yanmıyor merak etme, en son kalibre etmeyince ne olacak dedim her hafta 32 vuruyorum bazen 30 a dusuyor bazen 31 e yazin 25 e kadar dustugu olmustu ama kisin o kadar oynamiyor. Firsatim olursa lastiklerin 3 unu 32 birini 26 yapip denicem yine yanmazsa ben umidimi kesiyorum basinc sensoru isinden

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu sensör değişimleri sevmiyor bir kışlık bir de yazlık taktın mı hemen yakıyor yoksa lastiklerdeki ufak oynamaları kaale almıyor :D ama şu var eğer araç havalarını eşit şekilde basıp kalibre ettikten sonra biri düşerse uyarı veriyor 32 psi oldu 30'a düşerse değil de 25 civarına falan inerse yakıyor uyarıyı.

Bu sensör değişimleri sevmiyor bir kışlık bir de yazlık taktın mı hemen yakıyor yoksa lastiklerdeki ufak oynamaları kaale almıyor :D ama şu var eğer araç havalarını eşit şekilde basıp kalibre ettikten sonra biri düşerse uyarı veriyor 32 psi oldu 30'a düşerse değil de 25 civarına falan inerse yakıyor uyarıyı.

O zaman sensör yokmuş gibi davranmakta fayda var arada bir göz gezdirmek lazım. Her güzelin bi kusuru varmış diyip sineye çektim gitti

Geri