Lastik basınç sensörü ???

Hocam ben lastiklerin 26 derece indigini gordum 32 den yine ikaz vermedi bence hic duzgun calismiyor bu sistem balans da yapar lastik boyle.
Lastikleri rotasyon yapmayi dusunuyordum yama yapinca sıkıntı olur mu öne almak arkadan?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lastiklerde basinc sensoru olmadigi icin cok hassas degil sanirim sistem.. ben lastikci ile konustugumda boyle olmasi daha iyi dedi cunku diger turlu her lastikte basinc sensoru oluyor ve degisimlerde bazen bozulmalar olabiliyormus ve mercedeslerde her sensorun yenisi 600 euro civarinda demisti belkide uzun vadeli dusunursek boylesi bizim icin daha iyi. lastik rotasyonu olarak benim aracim 5000km de ben degistirmedim ama km yuksek ise degistirilebilir.

ywzckr

0
Lastiklerde basinc sensoru olmadigi icin cok hassas degil sanirim sistem.. ben lastikci ile konustugumda boyle olmasi daha iyi dedi cunku diger turlu her lastikte basinc sensoru oluyor ve degisimlerde bazen bozulmalar olabiliyormus ve mercedeslerde her sensorun yenisi 600 euro civarinda demisti belkide uzun vadeli dusunursek boylesi bizim icin daha iyi. lastik rotasyonu olarak benim aracim 5000km de ben degistirmedim ama km yuksek ise degistirilebilir.

Hocam lastikcinin dikkatli calismak isine gelmiyor kuzenin araci i30 5 yildir biniyor 3. Lastigi ve rotasyonlari dusun hicbiri bozulmadi lastikci ozenli olursa sorun teskil etmiyor ama ise yaramadigi surece bence dahil etmenin mantigi yok 32 den 26 ya yaklasik %19 fark var bence %10-15 civarindan sonra algilamaliydi.
Benimki 19400 civarlarinda 20 binde yapacaktim civiyle beraber rotasyonu da yaptiririm bayram oncesi birde sol taraflar 32 sag taraflar 29 iken de sensor uyari vermedi bu donusu illa etkiliyordur baska sorunlari da var aracin serviste hepsinden bahsedicem bakalim ne olacak.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam ben lastiklerin 26 derece indigini gordum 32 den yine ikaz vermedi bence hic duzgun calismiyor bu sistem balans da yapar lastik boyle.
Lastikleri rotasyon yapmayi dusunuyordum yama yapinca sıkıntı olur mu öne almak arkadan?

Lastiklerin hepsi ısı farklılığı ile iniyor ise sistem bunu anlayamaz, ancak vidanın olduğu lastik sadece inik sistemin bunu yakalaması lazım.
Rotasyon için ön düzen ayarı yaptırırsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

ywzckr

0
Lastiklerin hepsi ısı farklılığı ile iniyor ise sistem bunu anlayamaz, ancak vidanın olduğu lastik sadece inik sistemin bunu yakalaması lazım.
Rotasyon için ön düzen ayarı yaptırırsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Ön düzen ayarı dediğiniz rot ve balans ayarı mı hocam ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri