Civic FB7 Lastik öneri

Aracınız
Civic FB7 2015
Bizim araçta Hankook Ventus Prime 3 var. Açıkçası ben memnunum diyebilirim. Daha önce Continental PC2 vardı ondan daha iyi özellikle yol tutuş olarak. Etiket değerleri de oldukça iyi. Şimdilerde Ventus Prime 4 çıktı ondan daha iyi olduğu söyleniyor. Benim yine tercihim Hankook olacak.

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
235/45/17 lastiklerimi 3 hafta once Hankook Ventus Prime 4 ile degistirdim. Hem testlerde hem de etiket degerlerinde Conti ve Michelin ile kafa kafaya yarisiyor. Ek olarak ikisinden de daha sessiz 69db. Hatta bu degerle sinifindaki en sessiz lastiklerden biri. Bizim gibi ses izolasyon sorunu olan araclar için bence çok önemli. Benim seçmemin en önemli nedenlerinden biri buydu. Fiyat olarak da Conti ve Michelin’den cok daha makul.
Performansindan gayet memnunum, tavsiye ederim.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ben de FC5 aracımda falken kışlık ve yazlıkları kullandım. Kışlıklar ilk sene iyiydi ancak ikinci sene anormal uğultulu sesler çıkarmaya başladı değiştirdim. Yazlıklar ise fiyat performans olarak çok iyiydi. FB7 aracımda goodyear efficientgrip performance kullanmıştım, ses ve fren konusunda ortalama ancak virajda tutunma açısından çok iyiydi. Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bridstone tavsiye ederim. Falkenden daha uzun süre götürecektir sizi.

Aracınız
Benim ilk kriterim ab etiketinde yağmurda frenleme değerinin "A" olması. Markaların sitelerinde görülebilir.

Eğer otomobil dergilerinin testleri varsa ona da bakıyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bridgestone Turanza 6 yeni bir lastik serisi (T005 in yerini alacak), etiket değerleri ıslak zemin "A", yakıt tüketimi "B". Yeni aldım ben de, yorumlarımı km yaptıkça aktaracağım.

Geri