Lastik patlaması sonrası imid ekranındaki uyarılar

Meraba arkadaşlar. Bugün talihsiz bir olay yaşadım. 2015 fb7 aracımla giderken bir çukura hem ön hem arka lastikle sert bir şekilde girince sol taraftaki ön ve arka lastikler patladı. Arka tarafa istepne takıp ön tarafa da çıkma lastik taktırdım. Aracın gidişinde en ufak bir sıkıntı yok, direksiyon tepkileri de gayet notmal fakat ekranda birkaç uyarı işareti çıkıyor. Acaba bu uyarı işaretleri istepme lastiğin ince yanaklı olmasından dolayı mı çıkıyor yoksa aracın lastiklerini çukura vururken aks başları vb. Bir yerler zarar mı gördü diye tedirgin oldum.

Not: uyarı resimleri aşağıdadır.
e2e8abecdbbdf9056486c20bca57db4e.jpg
90fbc11414619c2d6a580e456a8f8691.jpg
732d8e6c42a44c5257c16f05e56908dc.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun.
İlk uyarı lastik basınç uyarısı ve araç dururken kalibre edilmeli ama kendi ebatta lastik ile.
Diğeri vesa yani direksiyon solundaki tuş. Tuştan basılı tutup açmaya çalışın.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun.
İlk uyarı lastik basınç uyarısı ve araç dururken kalibre edilmeli ama kendi ebatta lastik ile.
Diğeri vesa yani direksiyon solundaki tuş. Tuştan basılı tutup açmaya çalışın.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam direksiyon işaretiyle ilgili bir fikriniz var mı peki. Bu arada vsa bende zaten açıktı. Uyarılar lastik patlama olayından sonra çıktı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen yıl aynı şekilde benim de ön lastik yarılmıştı.İnce stepneyi takınca ara ara esp ışığı yanıp sönüyordu ama direksiyon ışığı yanmadı.İnce stepneyi çıkarınca uyarıların kaybolacağını düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri