Lastik sensörü sönmüyor....!!! Yardım....!!!!

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar geçen hafta 2013 Honda civic aracımın kışlık lastiklerini çıkartıp eski yazlık lastikleri taktırdım gün içerisinde sensör işığı yandı
ne kadar lastik havalarını kontrol etsem de bir türlü uyarı kaybolmadı ve resmî setleme yapıyorum arabayı çalıştırır çalıştırmaz sensör hala yine yanıyor başına gelen var mı
Bu arada lastik basıncını lastikçi en son 34 olarak ayarladı onun öncesinde arıza yandığında petrol ofisinde ben 32 olarak basmıştın şu anda 34 PSh olarak devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum sorun ne olabilir çözüm nedir

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar geçen hafta 2013 Honda civic aracımın kışlık lastiklerini çıkartıp eski yazlık lastikleri taktırdım gün içerisinde sensör işığı yandı
ne kadar lastik havalarını kontrol etsem de bir türlü uyarı kaybolmadı ve resmî setleme yapıyorum arabayı çalıştırır çalıştırmaz sensör hala yine yanıyor başına gelen var mı
Bu arada lastik basıncını lastikçi en son 34 olarak ayarladı onun öncesinde arıza yandığında petrol ofisinde ben 32 olarak basmıştın şu anda 34 PSh olarak devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum sorun ne olabilir çözüm nedir

Aynı sorun bende de var benimde aracım 2013 hala lastik basıncı uyarısı var resetleme falan yaptım lastikleri kontrol ettim söndüremedim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Lastik basinc sensorleri abs vasitasiyla mi calisiyor yoksa janta mi yapışık sensor eğer janta yapisikasa lastik degisiminde lastikci kirabiliyormus

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
ABS sensörünün dönüş çapına göre çalışıyor FB7de sensör yok, eğer ısrarla sönmüyosa 4 tekerin havaları arasında ciddi fark olabilir yada lastiklerden birinde farkında olmadığınız bir çivi-cam yada materyal olabilir, gözle görülmeyecek şekilde çivi batmış bir lastiğim yüzünden benimde az miktar yol yaptıkran sonra sensör yanıyordu, lastikçiyle lastiği sökünce sorunu algılayabildik.

Geri