Civic ES7 Lastik tavsiyesi

Aracınız
Civic ES7 2002
Arkadaşlar bu ara Kormoran Runpro b lastiklerimi değiştirme kararı aldım. Ve nihai karar olarak Nokian Wetproof a karar verdim. Kullanan, tecrübe eden var mı ??

Nokia Wetproof etiket.jpg
Nokian müşteri sözü.jpg

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Image1621950982.413042.jpg
Ben de bugün 4 tane bundan sipariş ettim ama inşallah iyidir.
4 tanesini 2000 TL ye aldım trendyoldan 2021 yılına ait lastik

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ekli dosyayı görüntüle 265252
Ben de bugün 4 tane bundan sipariş ettim ama inşallah iyidir.
4 tanesini 2000 TL ye aldım trendyoldan 2021 yılına ait lastik

Hocam ben Nokian Wetproofları kullandım 27bin km kadar. Lastik gerçekten sessiz (önceki lastiklerime göre), konforu 30psi da cok iyi. Nispeteden conti, michelin, pirelli gibi lastiklere göre daha fazla aşınan bir lastik. Kuru ve ıslak zemin performansı muazzam. Herhangi bir sıkıntım olmadı benim ancak DH forumda gördüğüm kadarıyla sıcak - soğuk iklim geçişlerinin sert olduğu, sürekli dışarıda bırakılan araçlarda lastikler bir sene sonra kanallarında çatlamalar görülmüş. Garantiden değişen de var değişmeyen de. Bu sebeple bence farklı alternatiflere yönelmekte fayda var. Bu noktada da sizin lastikten beklentiniz önem arz etmekte.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ben Nokian Wetproofları kullandım 27bin km kadar. Lastik gerçekten sessiz (önceki lastiklerime göre), konforu 30psi da cok iyi. Nispeteden conti, michelin, pirelli gibi lastiklere göre daha fazla aşınan bir lastik. Kuru ve ıslak zemin performansı muazzam. Herhangi bir sıkıntım olmadı benim ancak DH forumda gördüğüm kadarıyla sıcak - soğuk iklim geçişlerinin sert olduğu, sürekli dışarıda bırakılan araçlarda lastikler bir sene sonra kanallarında çatlamalar görülmüş. Garantiden değişen de var değişmeyen de. Bu sebeple bence farklı alternatiflere yönelmekte fayda var. Bu noktada da sizin lastikten beklentiniz önem arz etmekte.

Hocam daha önce doğuda görev yapıyordum, michelin crossclimate lastiklerini kullandım sürekli oralarda memnundum, hatta en son altındaki lastiklerimi 2018 Aralık ayında takmıştım. Sıcak- Soğuktan dolayı sanırım artık lastik hamuru özelliğini kaybetti, en ufak ani frende ABS devreye giriyor.
Lastikler arasında da yine michelin , continental , goodyear ve bridgestone markalara baktım, yakıt ve ıslak zemin veriler A-A olan bu olduğu için tercih ettim.
Aracı zaten eşim kullanıyor sakin sessiz kullanır
İşimi görür diye ümit ediyorum

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam daha önce doğuda görev yapıyordum, michelin crossclimate lastiklerini kullandım sürekli oralarda memnundum, hatta en son altındaki lastiklerimi 2018 Aralık ayında takmıştım. Sıcak- Soğuktan dolayı sanırım artık lastik hamuru özelliğini kaybetti, en ufak ani frende ABS devreye giriyor.
Lastikler arasında da yine michelin , continental , goodyear ve bridgestone markalara baktım, yakıt ve ıslak zemin veriler A-A olan bu olduğu için tercih ettim.
Aracı zaten eşim kullanıyor sakin sessiz kullanır
İşimi görür diye ümit ediyorum

Oldukça performanslı iyi bir lastik hocam cpc 6 lar. Biraz gürültü düzeyi yüksek sadece.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Uzun yol yapmıyorum hocam, şehir içinde de inşallah gürültü olayı rahatsız etmez

Aracınız
Civic ES7 2005
Ben 4 adet yeni aldım nokian 195/60/15 çok güzel yol tutuşu ıslak kuru zeminde.ses konusuna gelince malum türkiyede asfalt durumu yoldan yola değişiyor bu nedenle yolda giderken başka bir yola geçişte ses değişiyor Buda ister istemez lastikten ses geliyor.birde bindiğimiz araba Honda malum ses yalıtımı çok zayıf ama yinede Türkiye şartlarında binilecek lastik nokian Wetprof

Aracınız
Civic ES7 2002
Bakalım nasip olursa Wetproof ları tecrübe etmiş olacağız. Jantımız 18 inç ve üstü olsaydı seçenekler değişirdi ama işte napalım..Allah eksikliğini göstermesin.

Geri