Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İş yerinde kullandığımız ford marka araçta lastik basınç sensörü var. Yola çıkmadan gösterdiği basınç ile lastik ısındıktan sonra gösterdiği basınç arasında 4-5 psi fark ediyor. Bugün bende 30 psi çekeyim bari ben soğuk havada 32 basmıştım.
Evet sıcak lastikte ısıyla birlikte basınç değeri ortalama 3-4 psi yükselir.

Aracınız
Civic FB7 2012
4 mevsimi bilmiyorum ama ben Goodyear egp den hiç memnun değilim araç biraz yokuş görsün biraz direksiyon acısı değişsin patinaja kalıyor. Civic tasarımından kaynaklanan bir durum mu lastikten mi oluyor bilemiyorum artık...
Ben de EGP 2 var 8000 kmdir. Daha hiç patinaja kalmadım.

2014 sedan civic için en iyi kar lastiği nedir?
Öneride bulunurmusunuz?

Lassa sonoways3 var bıktırdı hiç memnun kalmadım 2 parmak kar yağışında gitmiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2014 sedan civic için en iyi kar lastiği nedir?
Öneride bulunurmusunuz?

Lassa sonoways3 var bıktırdı hiç memnun kalmadım 2 parmak kar yağışında gitmiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mesajınız ilgili konuya aktarıldı.

Kar lastiginden ziyade kış lastiği olarak Continental TS860, Michelin Alpin 6, Goodyear UG9, Bridgestone Blizzak Lm005 testlerde en skoru alan lastikler olarak görünüyor. Ama fiyatları da buna paralel yüksek kabul ediliyor.

Ad Soyad
Oğuzhan Demirtaş
Aracınız
Civic FC5 2021
Falken ziex-nokian wetprof-hankook ventus ve Dunlop FM 800 den birini yazlık olarak almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirmiyim

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Falken ziex-nokian wetprof-hankook ventus ve Dunlop FM 800 den birini yazlık olarak almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirmiyim
Nokian Wetproof kullanıyorum 28bin km dir. Çok memnunum. Harika lastik.

Yol tutuşu, sağlamlığı, ıslak zemin performansı, sessizliği oldukça tatmin edici...

akif

0
Aracınız
Dunlop fm800 yaklaşık bin km'dir kullanıyorum 17 jantlarla birlikte memnunum, ilk izlenimlerim turanza'lardan çok daha sessiz ve yol tutuş gayet güzel herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama lastik çok yeni ilerleyen dönemlerde nasıl olur görücez kullandıkça.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Oğuzhan Demirtaş
Aracınız
Civic FC5 2021
Hala üzerinde olan Continental lastikleri hiç sevemedim. (Orjinal lastikleri)
Islak ve yakıt durumları aynı lastiklerin, CA. 370-ile 470 arasında fiyatları var.
Hankook'un 71 DB sesi beni biraz uzaklaştırdı. Bu arada araç 2015 çıkışlı FB7

Aracınız
Civic FB7 2015
Kış lastiği almak isteyenler için bir not düşeyim. Nokian wr d4 lastikleri bu sene 4. kışında kullanacağım. Şu ana kadar kuru, ıslak, karlı hatta abartılı olmayan buzlu yolda dahi hiç sıkıntı çıkarmadı, sessizliği ve yol tutuşu ile de memnun etti.

Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba izmirde yaşıyorum yılda birkaç defa nevşehire gidiyorum. lastik almak istiyorum 4 mevsim lastik almak mi mantıklı yoksa yazlık almak işimi görür mü. michelin primacy 4 almayı düşünüyorum. 4 mevsim le yaz lastiği arasında fark çok mu da önce hiç lastik almadım. nevşehir tarafına kışın yaz lastiği ile gitmem gerekse bi sorun yasarmiyim.

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri