Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Orta kalite, iyi performansta, iyi fiyatta bir lastik. Testlerde de iyi bir başarı sergilemiş. Fiyatını hakeden lastik.

Aracınız
Civic FC5 2017
Dunlop fm800 yaklaşık bin km'dir kullanıyorum 17 jantlarla birlikte memnunum, ilk izlenimlerim turanza'lardan çok daha sessiz ve yol tutuş gayet güzel herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama lastik çok yeni ilerleyen dönemlerde nasıl olur görücez kullandıkça.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba dunlop lastik son yorumlarınızı alabilirmiyim

Moderatörün son düzenlenenleri:

akif

0
Aracınız
Merhaba dunlop lastik son yorumlarınızı alabilirmiyim
Merhabalar hocam dunlop fm800'ler michelin primacy 4'e göre daha istikrarlı yani sürpriz şekilde tutuşu bırakıp kaymıyor limite geldiğini hissettiriyor. Etiket değerlerine göre yol sesini bir tık fazla alıyor gibi geldi bana Bridgestone turanza'lardan sessiz lakin etiket değerinden de bir tık sesli hissettiriyor. Yol tutuş bir continental değil ama primacy 4'den de iyi. Islak zemin performansı ve fren mesafesi de beklediğimden iyi ben alırken fiyatı oldukça uygundu şu an nasıl bilmiyorum ama aldığım döneme göre fiyatına göre genel performansı çok güzel memnunum. Eğer bütçe imkan veriyorsa continental ya da goodyear bütçe kısıtlıysa kesinlikle dunlop.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Uzun araştırmalar ve tavsiyeler üzerine 215/55/16 ziex 310 ecorun aldım 2021 şubat üretimi lastikçiden çıkar çıkmaz 20 40 km hızlarda hafif bir ugultu geliyor bu normalmidir bu modeli kullanan arkadaşlar aynı ses sizde mevcutmu yoksa lastik bir süre sonra alışırmı? Hızlanması dik yokusta tutunması ve viraj performansını begendim ama bu, durum canımı sıktı açıkcası.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@Enis24 Lastikten geldiğine emin misiniz uğultunun ? Yani o hızlarda ben hiç bir lastikte uğultuya rastlamadım da. Kullandığımız falkenlerde de yok, daha önce kullandığım farklı ebattaki aynı marka modellerde de farketmedim.

Aracınız
Civic FC5 2017
@Enis24 Lastikten geldiğine emin misiniz uğultunun ? Yani o hızlarda ben hiç bir lastikte uğultuya rastlamadım da. Kullandığımız falkenlerde de yok, daha önce kullandığım farklı ebattaki aynı marka modellerde de farketmedim.
Aracım 2017 fc5 üstünden bridgestone er33 ler vardı onda zaten muazzam bir yol sesi duyuyordum resmen asfalt arabanın içindeydi 35 bin km de hafif yablard kılcal çatlaklar gördügüm için ve sesden dolayı değişmek istedim lastikçiden çıkar çıkmaz camlar kapalı radyo kapalı dinlemek istedim evet er33 e göre ses yarı yarıya düştü ama ufak bir ugultu kulagıöa geldi sonrasında düz yolda 110 120 hız yaptım o hızda duymadım biraz benimde garibime gitti biraz daha kullanıp deneyimlemek en iyisi sanırım

Aracınız
Civic FB7 2015
Uzun araştırmalar ve tavsiyeler üzerine 215/55/16 ziex 310 ecorun aldım 2021 şubat üretimi lastikçiden çıkar çıkmaz 20 40 km hızlarda hafif bir ugultu geliyor bu normalmidir bu modeli kullanan arkadaşlar aynı ses sizde mevcutmu yoksa lastik bir süre sonra alışırmı? Hızlanması dik yokusta tutunması ve viraj performansını begendim ama bu, durum canımı sıktı açıkcası.
Falken ziex ze310 ecorun kesinlikle mükemmel ötesi bir lastik. 3 yıldır kullanıyorum ve aracım 2015 fb7. Ne yavaş giderken nede yüksek hızlarda en ufak uğultu duyulmaması lazım. Lastiğin istikrarı çok iyi. Zaten db olarak 68 falan olması Lazım. Şu olabilir falken lastiklerde slika oranı biraz fazla. Yani lastiği ilk taktığınızda üzerindeki kaplama kolay kolay gitmiyor. Normalde 250-500 km sonra lastiğin üzerindeki silikon atar ya bunda çok uzun süre kalıyor. Öyle ki mıcırlı asfaltlarda taşlar tekere yapışıyor. Bu nedenle düşük hızlarda tutunma normalden fazla olduğu için size uğuldama olarak dönebilir. Ben 3.yazım olduğu için şimdiki durumundan bahsetmem gerekirse ilk aldığıma göre daha sessiz. Dişleri hala 7 mm. Virajlar özellikle çok daha zevkli.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Falken ziex ze310 ecorun kesinlikle mükemmel ötesi bir lastik. 3 yıldır kullanıyorum ve aracım 2015 fb7. Ne yavaş giderken nede yüksek hızlarda en ufak uğultu duyulmaması lazım. Lastiğin istikrarı çok iyi. Zaten db olarak 68 falan olması Lazım. Şu olabilir falken lastiklerde slika oranı biraz fazla. Yani lastiği ilk taktığınızda üzerindeki kaplama kolay kolay gitmiyor. Normalde 250-500 km sonra lastiğin üzerindeki silikon atar ya bunda çok uzun süre kalıyor. Öyle ki mıcırlı asfaltlarda taşlar tekere yapışıyor. Bu nedenle düşük hızlarda tutunma normalden fazla olduğu için size uğuldama olarak dönebilir. Ben 3.yazım olduğu için şimdiki durumundan bahsetmem gerekirse ilk aldığıma göre daha sessiz. Dişleri hala 7 mm. Virajlar özellikle çok daha zevkli.

Evet bu olasılıgı şu an bende düşünüyorum o yüzden en azından biraz km yaptıktsn sonra tekrar buraya degerlendirmelerimi yazıcagım ama onun dısında özellikle viraj performansını çok begendim

Aracınız
Civic FB7 2015
Evet bu olasılıgı şu an bende düşünüyorum o yüzden en azından biraz km yaptıktsn sonra tekrar buraya degerlendirmelerimi yazıcagım ama onun dısında özellikle viraj performansını çok begendim
Viraj performansını lastiğin üzerindeki kaplama kalkınca görün bide Allah kaza bela vermesin. Çok sessiz ve güzel bir lastik almışsınız. İçiniz rahat olsun ben 3 yıldır 25000 km oldu kullanıyorum.

Geri