Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Aracınız
Civic FC5 2017
Viraj performansını lastiğin üzerindeki kaplama kalkınca görün bide Allah kaza bela vermesin. Çok sessiz ve güzel bir lastik almışsınız. İçiniz rahat olsun ben 3 yıldır 25000 km oldu kullanıyorum.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Amin cümlemize evet michelin primacy 4 e 25 nisanda 1000 tl fiyat almıstım kapanmadan sonra taktırırım dedim 19 mayısta arayınca 1280 tl diyince hiç düşünmeden falkeni tercih ettim umarım dediğiniz gibi ilerde üzmez.

Aracınız
Civic FC5 2017
Falken ziex ze310 ecorun kesinlikle mükemmel ötesi bir lastik. 3 yıldır kullanıyorum ve aracım 2015 fb7. Ne yavaş giderken nede yüksek hızlarda en ufak uğultu duyulmaması lazım. Lastiğin istikrarı çok iyi. Zaten db olarak 68 falan olması Lazım. Şu olabilir falken lastiklerde slika oranı biraz fazla. Yani lastiği ilk taktığınızda üzerindeki kaplama kolay kolay gitmiyor. Normalde 250-500 km sonra lastiğin üzerindeki silikon atar ya bunda çok uzun süre kalıyor. Öyle ki mıcırlı asfaltlarda taşlar tekere yapışıyor. Bu nedenle düşük hızlarda tutunma normalden fazla olduğu için size uğuldama olarak dönebilir. Ben 3.yazım olduğu için şimdiki durumundan bahsetmem gerekirse ilk aldığıma göre daha sessiz. Dişleri hala 7 mm. Virajlar özellikle çok daha zevkli.

Lastiktrn memnunum ama 32 hava basılı ve gözüme hep inik gibi geliyo kontrol ettigimde inmemiş oluyor acaba yanakları yumuşak oldugu içinmi öyle duruyor sizdede oylemi

Aracınız
Civic FB7 2015
Lastiktrn memnunum ama 32 hava basılı ve gözüme hep inik gibi geliyo kontrol ettigimde inmemiş oluyor acaba yanakları yumuşak oldugu içinmi öyle duruyor sizdede oylemi
Bu aslında bir çoğumuzda böyle. Yani babamın aracı fiorino ondada lassa var oda aynı inik gibi duruyor ama lastikleri her ölçmemizde havaları yerinde hatta bir bar fazla bile. Ayrıca yanak farklılığı lastiği inik gösterebilir. Bazı üreticiler esneme alanını eğimli yaparak daha fazla konforlu yapabilirken bazı spor lastikler ise aynı ebatta olmasına rağmen yanakları dümdüz duvar gibi. Siz kapıda yazan havayı basın gerisini merak etmeyin

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba,bu tabi ki kullanım karakteri ve iklime göre fazlasıyla değişkenlik gösteren bir konu. Düşünen arkadaşlar için faydası olması açısından 4 mevsim lastiklerden biraz bahsedeceğim. Tam 1 yıldır 205 55 R16 Michelin Crossclimate+ lastikleri ilk 5 ay Siirt ilinde sonrasında da tayinimin çıktığı Ankara’da 2012 fb7’imde kullanıyorum. Çok dengeli bi lastik yapmaya çalıştıkları belli oluyor ki bu çok normal, her türlü şartta kullanmak istiyorsunuz çünkü. Mesela Aralık ayında Ankara’da yağan ani karda Ayrancı yokuşlarında herkes 4lüleriyle beklerken ben iş çıkışı sanki yağmur var gibi sakince ve tabi bilinçli bir şekilde çıkabildim. Ancak performans beklemek çok hayalcilik olur, Çünkü tamamen denge üzerine üretilmiş sakin kullanım senaryolarına göre denenmiş bir lastik olduğu bariz belli. Özellikle yağışlı havalarda yol tutuş ciddi anlamda azalıyor ve kızaklamalar hissediliyor. Kuru zeminde bile performanslı sürüşlerde güven vermiyor. Zaten performans için primacy veya pilot sport gibi seriler tavsiye ediliyor. Ses gerçekten yok gibi o konuda çok memnunum. Ben Ankara’ya tayin isteyeceğimden kar kış ve yaz şartları nedeniyle o zaman bu lastiği tercih ettim. Açıkçası kar performansı için tereddütlüydüm ancak izlediğim videolar ve yaşadığım tecrübe rahatlattı. Düşünen arkadaşlar kendi sürüş karakterlerini düşünerek alsınlar, sakin kullananlar için yaz kış sök tak derdi olmayan sessiz çok güzel lastikler. Diğer alternatifleri de vardır elbette ancak kullanım deneyimlerimi paylaştığım için Michelin’den bahsetmek istedim. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Aracınız
Civic FB7 2012
Kampanya dolayısıyla FB7 aracım için continental premium contact 6 tercih ettim.
Uzun araştırmalar ve incelemeler sonunda bu lastiklerde karar kıldım.
Henüz çok yeni olmasına rağmen yol tutuşu, fren mesafesi, sarsıntı emme ve ses gibi konularda beğendim

Kampanya dolayısıyla FB7 aracım için continental premium contact 6 tercih ettim.
Henüz çok yeni olmasına rağmen yol tutuşu, fren mesafesi, sarsıntı emme ve ses gibi konularda beğendim
Ne kadar ödeme yaptınız.

Ben de yeni kullanmaya başladım ve Michelin primacy3 den sonra çok beğendim. 5 bin km oldu.
525 e almış idim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Her lastik ilk takıldığında woww dedirtir. Önemli olan 3. sezonda verdiği histir. Şimdi harbici olalım. Continental pc3 lastikleri ilk sene iyiydi sonrası senelerde kafa ütüledi. Michelin energy Saver lastiklerim her zaman iyiydi ama 2.senesinde düz asfaltta ve ıslakta yol tutmuyordu. Şimdiki lastiği falken. 3.senem ve hala iyi gibi. 4-5 yıl öncesinde nexen nfrasu 1 kullanmıştım o da çok güzeldi. 2 sene kullandım onu da

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Her lastik ilk takıldığında woww dedirtir. Önemli olan 3. sezonda verdiği histir. Şimdi harbici olalım. Continental pc3 lastikleri ilk sene iyiydi sonrası senelerde kafa ütüledi. Michelin energy Saver lastiklerim her zaman iyiydi ama 2.senesinde düz asfaltta ve ıslakta yol tutmuyordu. Şimdiki lastiği falken. 3.senem ve hala iyi gibi. 4-5 yıl öncesinde nexen nfrasu 1 kullanmıştım o da çok güzeldi. 2 sene kullandım onu da

Continental PremiumContact 6'lar ilk taktığımda da sesliydi hala aynı :) Yol tutuş ilk dönemde iyiydi hala iyi (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
Continental PremiumContact 6'lar ilk taktığımda da sesliydi hala aynı :) Yol tutuş ilk dönemde iyiydi hala iyi (y)
Aslında çok güzel bir fikir olmuş. Bence asıl önemli olan son kullanıcı olan bizlerin uzun dönem tecrübeleri. Teşekkür ederim...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Aynı lastiğin 2021 üretimli olanlarını 2000 TL ye aldım hocam ben siz kaça aldınız acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri