Led Park ampülü farın içine düştü

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba,
Parklara Sarı beyaz çift renk led ampül taktım. Sağ taraf ampülü yerinden çıkmış ve farın içine düşmüş. Çift taraflı bant ve ucunu büktüğüm tel ile denedim ama ampül büyük olduğu için çıkaramadım. İçinde kalsın yenisini takarim dedim, oda içine düştü. Farı çıkarmadan olmayacak galiba. Bu durum ile karşılaşan varmı acaba. Farı sökmek için tamponu çıkarmak gerektiği için mecbur servise gitmek gerekecek galiba.
90cef1ef8e0d4000793a8b926bd5cdba.jpg
d8987b5dc15d631aa2482ef057ce2ae8.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Parklara Sarı beyaz çift renk led ampül taktım. Sağ taraf ampülü yerinden çıkmış ve farın içine düşmüş. Çift taraflı bant ve ucunu büktüğüm tel ile denedim ama ampül büyük olduğu için çıkaramadım. İçinde kalsın yenisini takarim dedim, oda içine düştü. Farı çıkarmadan olmayacak galiba. Bu durum ile karşılaşan varmı acaba. Farı sökmek için tamponu çıkarmak gerektiği için mecbur servise gitmek gerekecek galiba.

Merhaba

Benimde başıma geldi. Telin ucuna çift taraflı bant yapıp banta da Japon yapıştırıcısı sürüp ampülün plastik olan yerine tutturarak çektim .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba

Benimde başıma geldi. Telin ucuna çift taraflı bant yapıp banta da Japon yapıştırıcısı sürüp ampülün plastik olan yerine tutturarak çektim .

Çok uğraştım ama çıkaramadım. Ucuna japon sürmek aklıma gelmedi ama. Boş bir zamanda tekrar uğraşacağım. Olmazsa bakım zamanı geldiğinde farı söktüreceğim mecbur.

Çok uğraştım ama çıkaramadım. Ucuna japon sürmek aklıma gelmedi ama. Boş bir zamanda tekrar uğraşacağım. Olmazsa bakım zamanı geldiğinde farı söktüreceğim mecbur.

Beyaz ışık gündüzleri hiç belli olmuyor çok memnun değilim

Aracınız
Civic FB7 2013
Beyaz ışık gündüzleri hiç belli olmuyor çok memnun değilim

Benimkiler de zaten gündüz sarı gece beyaz yanıyor. Pinleri ne yapsam da ayarlayamadım. Farın içinden çıkarınca orjinalleri geri takmayı düşünüyorum.

Benimkiler de zaten gündüz sarı gece beyaz yanıyor. Pinleri ne yapsam da ayarlayamadım. Farın içinden çıkarınca orjinalleri geri takmayı düşünüyorum.

Oto Elektrikçi arkadaşım arabanın duyundan sarı ve beyaz yanan fişlerin yerlerini değiştirdi o zaman gündüz beyaz gece sarı yandı. Pimler tam oturmadığı için zaten lamba düşüyor içine

Oto Elektrikçi arkadaşım arabanın duyundan sarı ve beyaz yanan fişlerin yerlerini değiştirdi o zaman gündüz beyaz gece sarı yandı. Pimler tam oturmadığı için zaten lamba düşüyor içine

Gündüz beyaz güzel ışık veren akşam turuncu ışık veren güzel lamba tavsiyesi olan var mı?

Neden böyle sıkıntı yaşadınız ki bende aylardır aynı tür ampüllerden kullanıyorum yerine baya sıkı geciyo ve hiç cıkma derdi yaşamadım

Normal ampuller ne kadar aldıysam hep sıkıntı cıkardı bana biri yanıyo digeri yanmıyo seklinde bunlarda hiçbir sıkıntı yok

Sent from my SNE-LX1 using CivicTR Forum mobile app

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba,

Geçmiş olsun benimde oldu hemde 3 kere ben inşaat teli ile cikarmistim. Yapabilirsin çok kolay. İnşaat teli bul Tel uzun olsun ikiye katla içeri sokacagin kisim az bişey açıklık olsun küçük parmağının tırnağı kadar yeterli . LED ampulün kutupları tel ya. O kutuplara teli tak . Bir nevi kanca gibi olacak o kutup telleri. Sonra geri çek. Dışarı çekerken LED deliğe takılabilir asılıp geri çekme inşaat telini yukarı assagi sağa sola oynatıp ledi delikten gecir. Gerisi el becerine kaliyor. Ayrıca miknatista kullanabilirsin yine inşaat telini iki kat yap mıknatıs ucuna sabitle ledde çelik var tutturup çıkar.

Sent from my PRA-LX1 using CivicTR Forum mobile app

Geri