Lpg arıza ışığı

Merhaba, 2006 civic otm. aracım 92.000'de. dün yetkili bayide atiker gold lpg taktırdım. Kullanmaya başlayınca motor arıza ışığı yandı. Takan usta normal diyor, benim içime sinmedi. Ustanın dediği doğrumu, fikri olan var mı arkadaşlar ?

MX4 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, 2006 civic otm. aracım 92.000'de. dün yetkili bayide atiker gold lpg taktırdım. Kullanmaya başlayınca motor arıza ışığı yandı. Takan usta normal diyor, benim içime sinmedi. Ustanın dediği doğrumu, fikri olan var mı arkadaşlar ?

Hayırlı olsun. Maalesef ustanız yanlış bilgi vermiş. Doğru montaj ve doğru gaz ayarı ile arıza lambası kesinlikle yanmaz. 2005 model civic aracımı aldığımda bende de yanıyordu. Bir defa ayar yaptırdım, dört yıl boyunca bindim bir kez bile yanmadı. Ustanızdan ısrarla düzgün bir ayar yapmasını isteyin. Genelde LPG'li araçlarda zengin veya fakir karışım sebebiyle arıza lambası yanmakta. Doğru ayarlanırsa yanmayacaktır.

myna

0
Yanlış bilgi vermişler arıza cihazı ile bakın zengin ya da fakir yakıt karışımı yapıyorsa ona göre lpg ayarı yapılmalı. Lpg ayarı düzgünse aracın hava kanallarının ve boğaz kelebeğinin kirli olma ihtimali var

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Arıza lambasına normal deyip duruyorlar. Bunu söyleyenlere kızıyorum. Sanki aracın canı sıkılmış bir yanayım diyor. Fesübhanallah.
Veya benim araçta yanmıyor şimdi bu anormal bir durum mu?
Öncelikle arıza kodunu öğreniniz. Fakir veya zengin karışım çıkarsa lpg kaynaklıdır.
Ecuya reset atıp benzinde kullandığınızda yanmaz ise % lpg kaynaklı bir sıkıntılıdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri