LPG aşırı yakıt tüketimi 2008 Civic sedan yardim

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba arkadaşlar 3 ay önce 2008 Civic sedan aldım lakin aşırı yakıt tüketimi var 17 lt...38 litrelik tüple 220 km anca yapıyorum.buji dediler değiştirdik subap ayarı dediler yaptırdık hepten aynı yere. Neyaptimsa 15 litrenin altına inmedi.10 kere gittim aynı yere hata onlarda diye para vermiyorum herseferinde yapıyorlar bi ayar 15_ 19 arası yakıyor litre olarak.bi azaltıyor 15 biartiriyorlar 19 a 3 gün öncede kalibrasyon yapalım dediler subap ayarından sonra tutmamıştır dediler şimdi 16 buçuk gibi gösteriyor gösterge sıkıldım 100 km yapıp ölümden sonra LPG diye gitmekten LPG BRC marka sorun tam olarak nedir normalde 11 lt yakmali

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki aracı benzinde kullandığınızda durum nasıl? Bir süre için benzinde kullanımı da denediniz mi hiç?

Aracınız
Benzinde de yakıt sarfiyatı yüksek ise subap ayarı olabilir. Aksi halde gaz kaçak kontrolünün ve beyinle ayarlamaların yanı sira lpg enjektörlerini de kontrol etmekte fayda var. Zira enjektör nozullarını gereğinden buyuk ölçüde taktiranlar oluyor, onları da kontrol ettirmek gerekir.

Ayrıca gazın gereğinden fazla yanması durumunda, gaz bakımından zengin, oksijen bakımından fakir karışım olacağından ariza lambası da yaniyor olmalı.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Benzinde de yakıt sarfiyatı yüksek ise subap ayarı olabilir. Aksi halde gaz kaçak kontrolünün ve beyinle ayarlamaların yanı sira lpg enjektörlerini de kontrol etmekte fayda var. Zira enjektör nozullarını gereğinden buyuk ölçüde taktiranlar oluyor, onları da kontrol ettirmek gerekir.

Ayrıca gazın gereğinden fazla yanması durumunda, gaz bakımından zengin, oksijen bakımından fakir karışım olacağından ariza lambası da yaniyor olmalı.

3 kere ayardan sonra lamba yandı sarfiyatta 30 a sabitlendi aşağıda inmiyor yukarıda çıkmıyordu ertesi gün bidaha gittim söndürdüler yakıt 17 ye indi sonra bı ayar daha yakıt 19 a çıktı lamba yandı yine aynısı kalibrasyon dediler subap ayarından sonra tutmamıştır diye şimdi şuan 16.9 ile 17.6 arası trafiğe göre oynuyor.rolantide ibre 06 da iken titriyor ve 0.9 a çıkıyor sonra 0.6 ya kadar iniyor uzun isiklarda

Aracınız
Civic FD6 2008
bujilerde kötüymüş öncesinde bujilerde değiştirdik denedik olmadı subap ayarı dediler çit çıt ses geliyordu yaptırdık ses gitti ama toplamda 10 kez belki daha çok ayar yaptırdım.100 km gidip doldurmaktan sıkıldım

Aracınız
20 km kadar LPG alınca benzinde denedim aynı idi sonra LPG ye aldım 40. Km de yine aynı oldu
Sanırım sizin probleminiz benzin ile kullanimda da var. Bir cok sebep olabilir. Ateşleme sistemindeki bakımların ve subap ayarının doğru yapıldığını varsayarsak;

Triger zinciri değişmiş ve takılırken sente atlamışsa, subaplar düzensiz zamanda çalışacağından hem lpg hem benzinde fazla yakıta neden olabilir bunu da kontrol etmek gerekebilir.

Aracınız
Civic FD6 2008
valla ustaya soruyorum başka sıkıntı olmasın diye yok saat gibi diyo arızada fakir karışımdan diyo ama ehli olmadığına kanaat getirdim sırf diğer işlemleri yaptı dilinden anlar diye ona gösteriyorum ama bundan sonra şaşmaz a götüreceğim

Aracınız
Benim tavsiyem önce brc ye gir regülatörün içini temizlet diyaframı degiştirç sonra yetkili servise git güzel bir bakım yaptır kayışlarına kadar hatta istanbuldaysan altunizadedeki honda servisinin kendi brc bayiligi vat ayarını felan orda yaptır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri