LPG bakım Hk.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar Selam herkese
Fc5 Eco elegans 2019 aracım Bugün 50 bin Fabrika çıkışı BRC LPG sistemimin bakım için Kartal Brc yetkilisi servisini uğradım . Flilitreleri çıkaran usta bu flitteler orjinal değil dedi flitteler zaten leş gibiydi . 40 bin bakımıni Honda damlada yaptırmıştım oysaki . O zamanki faturaları kontrol ettiğimde flittelerin değiştiğini yazmışlar güya . LPG Bakımı yapan ustalar sistem temizligi adı altında ürün önerdiler . Ürün satış politikası uyguladıkları düşünerek ten red ettim . Lakin kafamda soru isaret oluştu . 300-500 verip temizletmek gerekir mi ?

Yorumlarınızı bekliyorum .

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. İki adet filtre var. Biri küçük (gaz kesici filtre diye söylenir) diğeri büyük (Normal enjektör öncesi olan filtre) Demek ki servis maliyet düşük olsun diye yan sanayi kullanmış!
Küçük filtre 30.000 büyük olanı 10.000 kilometrede değişimi istenir. Bu leş olan hangisi önemli? Hiç değişmeyen küçük filtre ise bir nevi normal diyelim. Ama büyük olan ise ben ilk önce yakıt aldığınız istasyonu değiştirmenizi öneririm. Filtre vazifesini yapmış. İçiniz rahat olması için ne olur ne olmaz diye enjektörler temizlik işleminden geçirilebilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun hocam. İki adet filtre var. Biri küçük (gaz kesici filtre diye söylenir) diğeri büyük (Normal enjektör öncesi olan filtre) Demek ki servis maliyet düşük olsun diye yan sanayi kullanmış!
Küçük filtre 30.000 büyük olanı 10.000 kilometrede değişimi istenir. Bu leş olan hangisi önemli? Hiç değişmeyen küçük filtre ise bir nevi normal diyelim. Ama büyük olan ise ben ilk önce yakıt aldığınız istasyonu değiştirmenizi öneririm. Filtre vazifesini yapmış. İçiniz rahat olması için ne olur ne olmaz diye enjektörler temizlik işleminden geçirilebilir.
Ahmet hocam
Bahsettiğim filitre büyük olan ..
Teşekkür ederim yorumunuz için . Sistem temizliği yaptırıp kafayı ve sistemi rahatlayım ben ..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet hocam
Bahsettiğim filitre büyük olan ..
Teşekkür ederim yorumunuz için . Sistem temizliği yaptırıp kafayı ve sistemi rahatlayım ben ..

Devamlı yakıt aldığınız yeride değiştirin hocam. Benim aracın orjinal lpg filtresi kapalı değişimden sonra üşenmeden taşlama cihazı ile içini açar bakarım. Bp, Shell aynı hafif kirli çıkıyor. Opet hafif kirli + yağlı çıkmıştı. Bazen markada aldatır. Her istasyonu kendi içinde değerlendirmek gerekir.

Geri