Lpg + benzin tüketimi

Aracınız
Civic FB7 2014
Tesekkurler cevap icin hemserim :) klima işi
sarfiyati artiriyor ustune bir de bayir yokus, arac yakmasinda ne yapsin diyorsun yani..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tesekkurler, tuketim degeri hakkinda yorum var mi? K.marasta ikamet ediyorum burayi bilen bilir yokus bayir cok fena..benzin tuketimi 10.8 lt gosteriyor sanirim lpg bi 10km daha gider gibi..
Normalde şehir içi ortalama 10 litre diye hesaplarız. Sizde yolun durumu ve klima vs. var ise üstüne eklenir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Bugun uzun yol degerimi olctum..bir depo gaz ile 375km gittim...fena degil gibi..yol bilgisayarindaki degerim 6.8lt idi..

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracım 2019 Eco elegance sedan CivicTR sıfır. Aracı yakıt değerleri belli bi km den sonra azalıyor diye duydum doğru mudur acaba? Bir de motor yeni olduğu için eskiden motor açma diye bi tabir vardı. Bu motorlar içinde geçerli mi? Yani motoru yüksek devirde kullanmak( tabi sürekli değil) ileri de yakıt değerlerinde düşme olur mu? Çünkü motoru nasıl alıştırırsan öyle devam eder demişlerdi bi yerde... teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar..1 depo shell gaz ile tamami sehir ici ve bayiri bol bir memlekette 220kmde lpg ikaz bip bip dedi..tuketim nasil sizce? Sonra tekrar benzine alip tekrar lpgye aldim biraz daha gidecek gibi..
Bir de bisey sorcam fabrikasyon lpg aracimda lpg ikaz verdikten sonra otomatik kendi benzine gececek mi lpg tamamen bittiginde, yoksa manuel olarak mi almam gerek benzine?

Ben 32litre LPG ile 320km yol yaptım. Şehir içi ve şehir dışı. Uzun yolda 370-400km rahat olur diye düşünüyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracım 2019 Eco elegance sedan CivicTR sıfır. Aracı yakıt değerleri belli bi km den sonra azalıyor diye duydum doğru mudur acaba? Bir de motor yeni olduğu için eskiden motor açma diye bi tabir vardı. Bu motorlar içinde geçerli mi? Yani motoru yüksek devirde kullanmak( tabi sürekli değil) ileri de yakıt değerlerinde düşme olur mu? Çünkü motoru nasıl alıştırırsan öyle devam eder demişlerdi bi yerde... teşekkürler

evet doğru, bende şubat ayında 2019 model eco elegance aldım. şuan aracım 10 bin km olmak üzere. şöyle söyleyim araç 5 bin km yaptıktan sonra daha az yakmaya başladı. sizde bunu gözlemlersiniz. motorda kurum yaptıkça dahada az yakmaya başlayacak.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar fabrika çıkışlı lpg Excutive Civic aldım 2019 temmuz başında. Lpg tankı 35 litre alıyor dendi ama benim gözlemlerime göre 32 litre alıyor gibi geldi bana.Bilgisi olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

LG-M400 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tankin yuzde 80i civari alir.. benim arac 26 28 litreci ari aliyor ,icinde daha 3ila4 lt civari varken..yani sorun yok..

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim araç daha 2.000 km de ve ortalama şehir içinde 8,5 lt yakıyor. Umarım dediğiniz gibi 5.000 km den sonra az yakmaya başlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar fabrika çıkışlı lpg Excutive Civic aldım 2019 temmuz başında. Lpg tankı 35 litre alıyor dendi ama benim gözlemlerime göre 32 litre alıyor gibi geldi bana.Bilgisi olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

LG-M400 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arabayı ilk aldığımda bayide ki adam tank yeni olduğu için ilk başlarda az alırsın. Sonradan 34-35litre alırsın demişti. Öyle de oldu. İlk 29lt sonra 32lt en sonda 35lt LPG aldım. Normal yani

Geri