LPG DE BOĞULMA

Aracınız
Civic FD6 2007
Herkese merhaba,
2007 FD6 Kullanmaktayım. aracımda zavaoli lpg sistemi bulunmakta....3 hafta önce sabah titreme ve marşın geç alması sorunu ile sanayiye gittim...regülatör ve beyinden kaynaklı dediler ikisde değişti ve düzeldi...aynı zamanda subap ayarınıda yaptırdım....Fakat bu işlemler yapılmadan önce aracın ivmelenmesi ve hızlanması çok iyiydi....kasislerde yavaşladığım zaman düşük hızda iken 2-3 viteste çok rahat topluyordu araç. şimdi ise boğularak topluyor kendini...nedeni ne olabilir..?
Teleşekkürler...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba,
2007 FD6 Kullanmaktayım. aracımda zavaoli lpg sistemi bulunmakta....3 hafta önce sabah titreme ve marşın geç alması sorunu ile sanayiye gittim...regülatör ve beyinden kaynaklı dediler ikisde değişti ve düzeldi...aynı zamanda subap ayarınıda yaptırdım....Fakat bu işlemler yapılmadan önce aracın ivmelenmesi ve hızlanması çok iyiydi....kasislerde yavaşladığım zaman düşük hızda iken 2-3 viteste çok rahat topluyordu araç. şimdi ise boğularak topluyor kendini...nedeni ne olabilir..?
Teleşekkürler...
Subap ayarı sonrası LPG yol ayarı veya AFR ayarı yapıldı mı?

Aracınız
Civic FD6 2007
AFR ayarı nedir bilmiyorum ama subap ayarından sonra lpg ayarı normal bilgisayarda yapıldı..3-5 gün kullandım araç resmen gitmiyodu..daha sonra normal lpg ayarını %20 arttırdım yine farketmedi gibi..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
AFR ayarı nedir bilmiyorum ama subap ayarından sonra lpg ayarı normal bilgisayarda yapıldı..3-5 gün kullandım araç resmen gitmiyodu..daha sonra normal lpg ayarını %20 arttırdım yine farketmedi gibi..
Aracınızı benzinde kullanın. 50 km. gibi.
Problem geçmez ise subap ayarının tam tutmamış olabilir.
Eğer araç benzinde istediğiniz gibi gidiyor ise lpg ayarı yaptırmanız gerekir.
Afr ayarı açık sistem ayarıdır. Bunun için ekipman ve bilgi lazım. Her yere yaptırılmaz.
Size kapalı sistemde ayar yapılmış. Araç durduğu yerde program atıp yollamış gibiler.
Düzgün ayar için her devirde enjektör mili saniyelerini benzin ile eşleştirmesi gerekiyor. Yol ayarı dedikleride budur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri