Civic FC5 LPG de Devir saati dalgalanması

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar merhaba, aracım yeni kasa civic eco. Henüz 400 km de ve özellikle rampa çıkarken araç devir saati dalgalanma yapıyor, normal mi yoksa bin bakımını beklemeden gitsem mi servise? Ayağımı gaz pedalında sabit tutuyorum fakat devir bir yükselip bir düşüyor (yaklaşık 5 rmp) bunu epey bir süre yapıyor ve kendiliğinden geçiyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba, aracım yeni kasa civic eco. Henüz 400 km de ve özellikle rampa çıkarken araç devir saati dalgalanma yapıyor, normal mi yoksa bin bakımını beklemeden gitsem mi servise? Ayağımı gaz pedalında sabit tutuyorum fakat devir bir yükselip bir düşüyor (yaklaşık 5 rmp) bunu epey bir süre yapıyor ve kendiliğinden geçiyor.
1000 km ye kadar bekleyin bence zaten gideceksiniz bence geçsede söyleyin aracınız garantide ilgilensinler en azından böyle bir problem olduğu kayıda girsin ve merkez görsün herkes işini doğru düzgün yapsın derim bu benim fikrim kazasız belasız yolculuklar hayırlı uğurlu olsun aracınız

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
Cvt şanzıman diye aratırsanız konuyla ilgili forumda paylaşımlar var,bir fikir verebilir belki...

(Hafif yokuşta 32-36 km hız bandında ki durumdan bahsettiğinizi düşünüyorum,kendi kendine gaz verme eğilimi gösteriyor,araç kendini çok hafif öne atıp çekiyor,devir saati hafif dalgalanıyor,hız 37 km üstünü görünce durum ortadan kalkıyor. Sizde ki durum da buysa bunun bir sorun olmadığı söyleniyor.)

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
1000 km ye kadar bekleyin bence zaten gideceksiniz bence geçsede söyleyin aracınız garantide ilgilensinler en azından böyle bir problem olduğu kayıda girsin ve merkez görsün herkes işini doğru düzgün yapsın derim bu benim fikrim kazasız belasız yolculuklar hayırlı uğurlu olsun aracınız
Teşekkür ederim. Söyleyeceğim servise.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
Cvt şanzıman diye aratırsanız konuyla ilgili forumda paylaşımlar var,bir fikir verebilir belki...

(Hafif yokuşta 32-36 km hız bandında ki durumdan bahsettiğinizi düşünüyorum,kendi kendine gaz verme eğilimi gösteriyor,araç kendini çok hafif öne atıp çekiyor,devir saati hafif dalgalanıyor,hız 37 km üstünü görünce durum ortadan kalkıyor. Sizde ki durum da buysa bunun bir sorun olmadığı söyleniyor.)
Aynen bahsettiğiniz gibi. Diğer forum sayfalarını aratacağım. teşekkür ederim.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar merhaba, dün aracımı bin km kontrolüne götürdüm. Sıkıntılarımı anlattım. Bakalım dediler. Aslında VTEC ile ilgili bir konu olabileceğinden bahsettiler pek anlamadım ama normal olduğunu söylediler. Ayarlara bakıldı, bilgisayarla devir ölçümlerine bakıldı. Herşey gayet normal görünüyormuş. Usta ile deneme sürüşüne çıktık ve epey dolaşmamıza rağmen araç bir kere bile devir dalgalanması yapmadı. Bugün de aracımı kullandım. Ben de hissetmedim. Artık yapmıyor sanırım. Tekrar ederse tekrar götüreceğim.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, dün aracımı bin km kontrolüne götürdüm. Sıkıntılarımı anlattım. Bakalım dediler. Aslında VTEC ile ilgili bir konu olabileceğinden bahsettiler pek anlamadım ama normal olduğunu söylediler. Ayarlara bakıldı, bilgisayarla devir ölçümlerine bakıldı. Herşey gayet normal görünüyormuş. Usta ile deneme sürüşüne çıktık ve epey dolaşmamıza rağmen araç bir kere bile devir dalgalanması yapmadı. Bugün de aracımı kullandım. Ben de hissetmedim. Artık yapmıyor sanırım. Tekrar ederse tekrar götüreceğim.

Tekrar etti mi hocam ?
Benim tespitim sabah falan soğuk motorda daha çok yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Tekrar etti mi hocam ?
Benim tespitim sabah falan soğuk motorda daha çok yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
evet hocam maalesef tekrar etti. Kamera görüntüsü aldım. En kısa zamanda fırsat bulduğumda tekrar götüreceğim. Sizin de dediğiniz gibi motor soğukken yapıyor daha çok. Ama nadiren de olsa sıcakken de yapıyor. LPG ya da benzin fark etmiyor. Neticeyi ve gelişmeleri paylaşırım.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Cumartesi günü aracımı tekrardan Honda servisine götürdüm. Devir dalgalanması sorunumun devam ettiğini, forumdan bir kaç arkadaşımın da bu problemi yaşadığını ve bunun normal bir şey olmadığını anlattım. Ustayla beraber bir kez daha denemeye çıktık ama maalesef bu seferde olayı kanıtlayamadım :( Allahtan ki daha önceden videoya çektiğim görüntüm vardı telefonumda. Ustaya gösterdim, ve çoğunlukla soğukken yaptığından bahsettim. Neyse uzatmayayım; usta ben bir sorun göremedim dedi haliyle ve garanti müdürünü çağırarak durumu anlattı o da videoyu Honda Fabrikaya ileteceğiz ona göre size bilgi vereceğiz dedi. Son durum bu. Haber bekliyorum. Neticeyi ve gelişmeleri paylaşırım. Saygılar...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu devir oynamasını kaç km hızda ve devirde yapıyor, ayrıca ayağınız gaz pedalına ne kadar miktarda basılı? eğer videonuz var ise youtube’a yükleyip burada paylaşabilirmisiniz?

Geri