Lpg de düşük devir sorunu

Selamlar Herkese

2011 model lpg li civic sahibiyim. Aracım lpgde düşük devirde(1000-2000 arası) gaza normalden sert bastığımda tekleme yapıyor, ayrıca benzindeki gibi çabuk hızlanmıyor.

Araçta cangas marka lpg kiti mevcut. Ayarlarını genelde bu markayı bilmiyoruz diyerek yapmıyorlar.

Yapan bir yer de bi kere arıza ışığı yaktırttı, sonra düzeltme için gittiğimde arıza ışığı söndü fakat ayarlara çok özen gösterilmedi. Rölantide yapıldı ayarlar.

Lpg ayarı için cangas servisine gitmeyi düşünüyorum. Ayrıca aracı 85000 km de aldım, şu an 107000 km de. Aldığımdan beri hiç subap ayarı yaptırmadım, bununla da alakalı olabilir mi sorun?

Ne tavsiye esersiniz bu sıkıntıyla ilgili?

SM-N935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,

Aynı davranışı benzin ile yapmıyorsa subap ayarı değildir bence. Ki subap ayarı için düşük devirlerde titreme gibi belirtileri de var. Tahminim lpg map sensörünün kendisi ya da lpg regülatörüne yeterli sıcak su gelmeyişi olabilir. Devir artınca gelen su miktarıda arttığı için sorun olmuyor olabilir. (Eski aracımdan hatırladıklarım)

Atesleme ile ilgili ilabilir once buji degistormeli daha sonra bibinlerin bujilere degen yerlerine coo hafif yag surun olmadi bobin kontrolu yapin

Cangascı ya gidip kontrol ettirteyim komple o vakit, teşekkürler
Merhaba,

Aynı davranışı benzin ile yapmıyorsa subap ayarı değildir bence. Ki subap ayarı için düşük devirlerde titreme gibi belirtileri de var. Tahminim lpg map sensörünün kendisi ya da lpg regülatörüne yeterli sıcak su gelmeyişi olabilir. Devir artınca gelen su miktarıda arttığı için sorun olmuyor olabilir. (Eski aracımdan hatırladıklarım)

Hocam bujiler 15 20 bin km oldu değiştireli. İridyum yakıldı. Bobinlerin de 2 si değişti bi 8 bin km önce. Kontrolü kendim yapabilir miyim?
Atesleme ile ilgili ilabilir once buji degistormeli daha sonra bibinlerin bujilere degen yerlerine coo hafif yag surun olmadi bobin kontrolu yapin

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bujiler 15 20 bin km oldu değiştireli. İridyum yakıldı. Bobinlerin de 2 si değişti bi 8 bin km önce. Kontrolü kendim yapabilir miyim?

Buji soketlerini araba çalışırken sıra ile çıkar-tak yaparak anlaşılabilir. Eğer bir değişiklik olmaz ise oradaki ateşelemede sorun var demektir, ancak bu yöntemi denemedim hiç. Ki sizin için de referans olur mu emin değilim , ateşelemede sorun olsa herhangi bir devirde de bulur sizi, araç bariz çekmez ve lpg-benzin fark etmez.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Buji soketlerini araba çalışırken sıra ile çıkar-tak yaparak anlaşılabilir. Eğer bir değişiklik olmaz ise oradaki ateşelemede sorun var demektir, ancak bu yöntemi denemedim hiç. Ki sizin için de referans olur mu emin değilim , ateşelemede sorun olsa herhangi bir devirde de bulur sizi, araç bariz çekmez ve lpg-benzin fark etmez.
@sb_turan Bu yöntemi birkaç kez denedim. Bobinlere giden soketi sırayla çıkarıp takın. Araçda titreme oluyorsa bu bobinin görevini yaptığını gösterir. Böylelikle bobin testini yapmış olursunuz. Sorun lpg ayarı kaynaklı gibi görünüyor. Lpg sistemi komple kontrol edilmeli. Ilk olarak en dusuk maaliyetten baslayin. Gaz ayariyla mesela. sorun devam ederse regülatör map sensörü ve enjektörlere bakılabilir

Testi yaptım, sol iki bobinde sıkıntı var gibi. Yan sanayi vs işine gireceğim artık. Bitmiyor çünkü derdi :)

Daha bi de lpg kontrolü var

Rolantide, 10 dk lık git gelden sonra motorun sesi de böyle:

Geri