Civic FD6 Lpg Depo Değişimi

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Temmuzda muayeneye girecekti aracım. Simit Lpg tankını kontrol ettim 2010/05 dönemindeymiş. 10 yılı doldurduğu için değişmesi gerekiyormuş. Birkaç bayiye sorduktan sonra 375-500₺ arası fiyatların değiştiğini öğrendim.
Eski depo 55 LT idi, Prins bayisindeki usta şamandıra özelliği nedeniyle 52 veya 55 Lt’lik tank takılabileceğini, daha düşük tank olursa şamandıranın da değişmesi gerektiğini söyledi.

Elinde Atiker ve Prins marka tank olduğunu söyledi. Fiyatları yakın olduğu için Prins tercih ettim, aracımda da VSA-I Prins takılı.

Montaj yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Eski deponun üstten görünümü buydu;
IMG_7575.JPG

Depo sökülünce alttan görünümü beni şaşırttı;
IMG_7578.JPG

Altı neredeyse tamamen paslanmış. Söküldükten sonra temizlendi ve yeni tankın altına koruyucu köpük serildi. Son olarak cihaza bağlandığında yakıt karışımının çok fakir olduğunu söyledi ustam. Düzeltmeler sonrasında aracın performansı arttı.

Son hali şu şekilde;
IMG_7580.JPG

Muayene için belgeler düzenlendi, şuan muayeneye hazırız. Yakın zamanda şanzuman yağı ve filtresi, z rotlar, v kayış da değişecek. Bakım için biraz harcayacağız ama daha güzel olacak inşallah.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim de tarihi doldu ve 11. Ayda muayene var.Lpg de giderken aracın performansından memnun değilim.Acaba komple LPG sistemi mi değişmeli yoksa ayarı yapılıp sadece tank mı değişmeli onu gittiğimde öğreneceğim

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Benim de tarihi doldu ve 11. Ayda muayene var.Lpg de giderken aracın performansından memnun değilim.Acaba komple LPG sistemi mi değişmeli yoksa ayarı yapılıp sadece tank mı değişmeli onu gittiğimde öğreneceğim

Ustaya başka parça vs değişecek mi dedim, şamandıraya uymayan farklı bir tank taksaydık şamandıra değişirdi başka parça değişmiyor dedi.
Şuan 52 Lt lik depo takılı, ayarlar da yapılınca iyi oldu.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ustaya başka parça vs değişecek mi dedim, şamandıraya uymayan farklı bir tank taksaydık şamandıra değişirdi başka parça değişmiyor dedi.
Şuan 52 Lt lik depo takılı, ayarlar da yapılınca iyi oldu.

Güzel günlerde kullanın inşallah

Geri