Lpg enjektör sesi

Ad Soyad
Mehmet Eser
Aracınız
Civic FB7 2016
Herkese merhaba..Fb7 brc lpgli aracımda rolantide iken baya bi "şak şak şak" diye enjektörden ses geliyor..Brc servisi normal bunlarda dedi..Bu 6.lpg li aracım hiç böyle bir şey görmemiştim.Bu sesi kesmenin gerçekten yolu yok mudur?Ayrıca teknik olarak bu ses neden kaynaklanmaktadır?Bilgisi olanlara şimdiden teşekkürler

SM-A325F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
BRC enjektörleri diğer enjektörlere göre daha sesli çalışır. Daha önceden yaşanan bir durum ise enjektörler metal metale değecek şekilde montaj yapıldığında ses daha şiddetli olur. Bunu önlemek için enjektör setin bağlantı yerlerini kauçuk tarzı aparat ile yükseltilerek sesi azaltanlar olmuştu. Geçmiş konuları araştırmak lazım.

Aracınız
Hocam bendeki sistem prins ve mavi etiket kendi enjektorleri var.
Sessiz denmesine rağmen bende enjektor tırtlama sesini duyuyorum. Yapacak hiçbirsey yok maalesef.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba..Fb7 brc lpgli aracımda rolantide iken baya bi "şak şak şak" diye enjektörden ses geliyor..Brc servisi normal bunlarda dedi..Bu 6.lpg li aracım hiç böyle bir şey görmemiştim.Bu sesi kesmenin gerçekten yolu yok mudur?Ayrıca teknik olarak bu ses neden kaynaklanmaktadır?Bilgisi olanlara şimdiden teşekkürler

Bu durum birazda honda'nin izolasyon eksikliğinden kaynaklanıyor, enjektorler motuorun nispeten sürücüye yakın bir bölgesinde yer alıyor ve ara bölgede pek bir izolasyon yok.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mehmet Eser
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam izolasyon konusunda haklısın ama kaputu açtığında geliyor zaten şak şak sesi..Bence Brc ile alakalı bi durum bu..Çünkü şimdiye kadar kullandıklarımın içinde hiç brc yoktu..ve..böyle bi ses de yoktu

Geri