Civic FC5 lpg göstergesi

Aracınız
Civic FC5 2018
aracım 2018 model eco elagance 2. el aldım 6 aydır kullanıyorum maalesef başıma gelmeyen kalmadı daha önce açtığım konu motor yatak sesi ve değişimi henüz netice alamadım , bir de lpg göstergesi ana ekranda bitmesine raümen var gösteriyor serviste öğrendim daha araç 1000 km de iken ilk araç sahibi bu sebepten servise götürmüş aracı kaydı var düzelmiş demekki ben aldığımda düzgün gösteriyordu fakat şimdi yine yanlış gösteriyor bilgisi olan var mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Genelde bu takılma olabiliyor. Lpg aldıktan sonra yakıt geçiş düğmesine uzun süre basın bip bip sesi gelince bırakın. Buna kalibrasyon işlemi denir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Genelde bu takılma olabiliyor. Lpg aldıktan sonra yakıt geçiş düğmesine uzun süre basın bip bip sesi gelince bırakın. Buna kalibrasyon işlemi denir.
hocam bunu denedim yanlız olmadı araç ilk sahibi 4 bin km de aynı sorundan servise gitmiş düzeltmişler ama sanırım yine aynı sorunu veriyor,teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam bunu denedim yanlız olmadı araç ilk sahibi 4 bin km de aynı sorundan servise gitmiş düzeltmişler ama sanırım yine aynı sorunu veriyor,teşekkürler
O zaman şamandıranın üstünde dolum göstergesi vardır. Lpg switchi veriyi ondan aldığı bilgiye göre gösterir. Onun yanlış konumda olması bile ölçümü etkiler. Belki önceden o değişmiştir.

Geri