Civic FB7 Lpg hakkında

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar araştırmalarım sonucu izmir çıkışlı fb7 kasa araçlarda genelde atiker lpg sistemi mevcut
Acaba İzmir honda bayileri araçlara atiker lpg mi taktı
İzmir bayisinden sıfır araç alan arkadaslar varsa bilinçlenmiş oluruz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Honda’nın brc harici bir LPG taktığını duymadım. Atiker ucuz olduğu için tercih ediliyor bence. Bende aracı İzmir’den aldım benimkinede sonradan atiker takılmış :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bi skıntı yaşadınz mı atikerde

Bir sıkıntı yaşamadım sanırım montajı doğru yapılmış. Dip gaz yapınca LPG den atma yok zamanında LPG ye geçiyor. Benim araçta sadece arada bir tekleme oluyor oda LPG den mi bujiden mi sibop ayarından mi bilmiyorum bugün buji değişirip sibop ayarı yaptırıyorum bakalım düzelecek mi. Birde LPG sesli uyarı veriyor bakım zamanı gelmiş filtre bakımı yaptırıcam bakalım tekleme mevzusu azalacak mı ?

Aracınız
Civic FB7 2015
Bir sıkıntı yaşamadım sanırım montajı doğru yapılmış. Dip gaz yapınca LPG den atma yok zamanında LPG ye geçiyor. Benim araçta sadece arada bir tekleme oluyor oda LPG den mi bujiden mi sibop ayarından mi bilmiyorum bugün buji değişirip sibop ayarı yaptırıyorum bakalım düzelecek mi. Birde LPG sesli uyarı veriyor bakım zamanı gelmiş filtre bakımı yaptırıcam bakalım tekleme mevzusu azalacak mı ?

Alırken fabrika çıkış brc olmadığı için piyasadan daha mı uyguna aldınz aracı

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Alırken fabrika çıkış brc olmadığı için piyasadan daha mı uyguna aldınz aracı

Ben alırken hiç araştırmadım. Şuanki bilincim olsa belki fabrika çıkışlı bakardım ama izmirde birkaç araba bakmıştım hepsi ilanda çok iyi gözüküyor ama yanına gidince hep yıprandık arabalardı. Hatta elagance olarak aratıyordum daha sonra araç bulamayınca tüm paketleri aradım şansıma bu araç çıktı kazası yoktu lpg ve paketini çok dert etmedim ama hep sunroof içimde kalmıştır :) Daha sonra hiç o fiyatlarıda görmedi hep pahalandı ülke durumundan dolayı. Kısacası araç kondisyonu fabrika çıkışlı LPG den daha önde olsun birde benim aldığım araca 60k da LPG takılmış motor daha az yıpranmıştır diye kendimi tatmin ettim öyle aldım.

Lpg de montaj en önemli unsurdur. Montajı doğru yapılmış bir atiker dışarıda dandik yapılmış bir brc den 10 kat sorunsuz kullanabilirsiniz. Birde şans faktörü var onuda unutmamak lazım.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri