LPG ile ilgili sorun ve süreç

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar dün antalyadan memlekete doğru yola çıktım manavgat çıkışındaki son petrolden Türkiye Petrolleri TP den lpg az kaldığı için 300 tl lpg aldım ve yola çıktım akseki yollarını tırmanırken yol kenarındaki satıcıların birinde durdum araç çalışır vaziyette klima açıktı ve birden stop etti, anlam veremedim tekrar bastım starta araç çalıştı ama tekrar stop etti bu sefer start verdiğimde uzunca bir marş yaptı ve çalıştı bende devir düşmemesi için gaz vererek hareket ettim 30-40 km gittim herhangi bir terslik olmadı ama namaz için bir camide durdum durduğum anda araç stop etti, aklıma benzin pompası sorunu geldi namaz kılana kadar dinlensin dedim ve geldim aracı çalıştırdım çalıştı ve yola çıktım 20-30 km sonra araç titremeye başlayınca bunun lpgden olabiliceğini düşünerekten benzine aldım ve araç normale döndü ne stop etme ne titreme, %70 lpg dolu halde benzinle gittim memlekete, sabah servise götürdüm incelediler lpg de çapak (talaş) var buda regülatörü ve enjektörleri bozmuş dediler 5-6 saat sürecek elimizde malzeme var değişelim dediler bende lpg tankınıda boşaltın ozaman dedim, şimdi aracı aldım değişmişler parçaları ama tankı boşaltamamışlar sordum ustaya sıkıntı yok azalınca kaliteli bir yakıt alın dediler ve geldim, TP yi aradım o istasyon gazı bizden almıyor güvenal gaz dedi orayı aradım yok onlar kristalgaz dedi en son ulaştım bunlara not aldılar sonra genel müdür döndü biz daha yeni denetimden geçtik tertemiz isterseniz rapoları göndereyim felan fisman dedi neyse uzatmadım servis sıkıntı çıkarırsa dönerim dedim , şimdi ustada kullan yakıtı deyince kafam karıştı anlam veremedim. Varmı başına böyle bir olay gelen. ben yıllardır her yerden lpg aldım hiç başıma gelmedi, istasyon müdürü lpgde talaş olmasının ihtimali yok diyor.

mturker

Özel Üye
Selamlar dün antalyadan memlekete doğru yola çıktım manavgat çıkışındaki son petrolden Türkiye Petrolleri TP den lpg az kaldığı için 300 tl lpg aldım ve yola çıktım akseki yollarını tırmanırken yol kenarındaki satıcıların birinde durdum araç çalışır vaziyette klima açıktı ve birden stop etti, anlam veremedim tekrar bastım starta araç çalıştı ama tekrar stop etti bu sefer start verdiğimde uzunca bir marş yaptı ve çalıştı bende devir düşmemesi için gaz vererek hareket ettim 30-40 km gittim herhangi bir terslik olmadı ama namaz için bir camide durdum durduğum anda araç stop etti, aklıma benzin pompası sorunu geldi namaz kılana kadar dinlensin dedim ve geldim aracı çalıştırdım çalıştı ve yola çıktım 20-30 km sonra araç titremeye başlayınca bunun lpgden olabiliceğini düşünerekten benzine aldım ve araç normale döndü ne stop etme ne titreme, %70 lpg dolu halde benzinle gittim memlekete, sabah servise götürdüm incelediler lpg de çapak (talaş) var buda regülatörü ve enjektörleri bozmuş dediler 5-6 saat sürecek elimizde malzeme var değişelim dediler bende lpg tankınıda boşaltın ozaman dedim, şimdi aracı aldım değişmişler parçaları ama tankı boşaltamamışlar sordum ustaya sıkıntı yok azalınca kaliteli bir yakıt alın dediler ve geldim, TP yi aradım o istasyon gazı bizden almıyor güvenal gaz dedi orayı aradım yok onlar kristalgaz dedi en son ulaştım bunlara not aldılar sonra genel müdür döndü biz daha yeni denetimden geçtik tertemiz isterseniz rapoları göndereyim felan fisman dedi neyse uzatmadım servis sıkıntı çıkarırsa dönerim dedim , şimdi ustada kullan yakıtı deyince kafam karıştı anlam veremedim. Varmı başına böyle bir olay gelen. ben yıllardır her yerden lpg aldım hiç başıma gelmedi, istasyon müdürü lpgde talaş olmasının ihtimali yok diyor.
A.kumselam durumunuz üzücü allahdan araç sizi yolda birakmamis benzinle devam etme şansınız olmuş,
Normalde nereden yakıt alıyorsunuz bilmiyorum ama Shell opet son olarak bp haricinde almamaya çalışın özellikle şehirler arası yolculukta, LPG niz bittiği zaman benzinle devam edin yada sizi bı sonraki istasyona götürecek kadar mecbursaniz 3-5 kuruşluk LPG alın.
Masraf ne kadar oldu ?
Aracınız kaç yaşında ?

Honda madness

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam bana yapılan islem mantıksız geldi. Küçük, cozumlenecek bir arızayı sanki biraz abartmışlar.
LPG filtresi ne güne duruyor?
Bir de talaş veya çapak varsa neden aynı yakıtı kullanmanıza izin veriyorlar?
Tesisatın rekorlarin da temizlenmesi gerekmez miydi?
Çelişkiler???

Aracınız
Geçen gün atiker gaz kesici filtremi 100bin kmde, ara filtreyi de 50bin kmde değiştim. Gaz kesici filtre sağlamdı ama rengi artık kararmıştı. Ara filtre(hortum) de bi ağzımla üfleyerek denedim biraz zor geçiyodu hava sıfır filtreye göre ama normal. Bu çapak nasıl bir çapakmış da motoru stop edecek noktaya getirmiş? Ayrıca arabanın gazla ilgili bir problem olduğunda otomatik olarak benzine geçmesi gerekir. Basınç düştüğü zaman veya gaz bittiği zaman bunu yapar.

Özetle, Enjektörlere gelene kadar 2 filtre var. Enjektörlerin bozulması enteresan olmuş. Bence hedef şaşırtmış servis yakıt konusunda. Hadi diyelim ki enjektörlerden biri gitti arızalı, çalışmıyor. Onda da araç arıza lambası yakar ve hatta ateşleme sıkıntılarında arıza lambası yanar söner..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam yakıt aldıktan hemen sonra problem olması herşeyi üstüne çekiyor. Benzinde araç çok iyi, servis ise benzer konuda teşhisi koymuş. Filtre ve enjektörler tıkanmış olabilir. Fakat regülatöründe bozulması bana garip geldi. Yada yanlış anlaşılma var.

Lpg tankının içindeki gaz için ben riske girmezdim. Komple boşaltıp markalı bir lpg firmasından gaz alır takip ederdim. Bu tarz başka olaylara şahit olduğum için her yerden gaz almıyorum. Sinek küçüktür fakat mide bulandırır.

Hakkınızı arayın. Madur olmanın bir bedeli olmalı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam geçmiş olsun, inşallah katalizörde bir problem yaratmaz, çapaklar katlizör peteklerini tıkayıp ya da çatlatıp ilerde büyük problem yaratabilirdi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
A.kumselam durumunuz üzücü allahdan araç sizi yolda birakmamis benzinle devam etme şansınız olmuş,
Normalde nereden yakıt alıyorsunuz bilmiyorum ama Shell opet son olarak bp haricinde almamaya çalışın özellikle şehirler arası yolculukta, LPG niz bittiği zaman benzinle devam edin yada sizi bı sonraki istasyona götürecek kadar mecbursaniz 3-5 kuruşluk LPG alın.
Masraf ne kadar oldu ?
Aracınız kaç yaşında ?

Honda madness
Salon hocam hiç başıma gelmediği ve TP yi bildiğim için normal olarak aldım yakıtı, şehir içinde bana yakın total var sürekli ordan alırım 2 aracımada hiç sıkıntı yaşamadım.

Garantiden değiştiler parçaları ücret ödemedim
araç 5 yaşında 2017

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçmiş olsun hocam yakıt aldıktan hemen sonra problem olması herşeyi üstüne çekiyor. Benzinde araç çok iyi, servis ise benzer konuda teşhisi koymuş. Filtre ve enjektörler tıkanmış olabilir. Fakat regülatöründe bozulması bana garip geldi. Yada yanlış anlaşılma var.

Lpg tankının içindeki gaz için ben riske girmezdim. Komple boşaltıp markalı bir lpg firmasından gaz alır takip ederdim. Bu tarz başka olaylara şahit olduğum için her yerden gaz almıyorum. Sinek küçüktür fakat mide bulandırır.

Hakkınızı arayın. Madur olmanın bir bedeli olmalı.
saolasın valla bende anlamadım denkmi geldi gerçekten yakıttanmı çözemedim, yani filtre tıkanıp aracın lpg ye geçmemesi veya bir arıza felan vermesi lazım ama hiç bir uyarı yok, tankı boşaltma konusunda bir yer bulsam hemen boşalttıracağım ama nereye sorduysam yok biz yapamayız diyorlar anlam veremedim yani lpg tankını boşaltacak bir Allah ın kulu yok memlekette garip

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam geçmiş olsun, inşallah katalizörde bir problem yaratmaz, çapaklar katlizör peteklerini tıkayıp ya da çatlatıp ilerde büyük problem yaratabilirdi.
Saolasın, servis ustasına sordum herhangi bir başka arıza yok kullanabilirsiniz dedi değerleri felan kontrol ettik dedi iyi peki dedim çıktım hayırlısı bakalım

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam bana yapılan islem mantıksız geldi. Küçük, cozumlenecek bir arızayı sanki biraz abartmışlar.
LPG filtresi ne güne duruyor?
Bir de talaş veya çapak varsa neden aynı yakıtı kullanmanıza izin veriyorlar?
Tesisatın rekorlarin da temizlenmesi gerekmez miydi?
Çelişkiler???
İnanın aynı düşüncelerle çıktım servisten, arıza oluştuğunda kesin lpg yakıt dedim ama servis sorun yok kullanın bitirin deyince ve garantiden değişince işgillendim açıkcası, yakıt aldığım yerde yeni kontrol edildi sizden başka arayan olmadı felan dedi ne düşüneceğimi şaşırdım açıkcası

Geri