LPG Kullanımı

Aracınız
Selamalar,
Aracım 2017 exe. ctv. Araca cumartesi BRC LPG taktırdım. Araç lpg de ancak benzin göstergesi azalıyor ve menzil düşüyor. arabayı yeniden çalıştırdığımda da menzil düzelmiyor? araç bildiğin benzin yakıyor gibi.. Ustayı aradım anlattım, yerım depodan fazla benzin koy dedi, yarım deponun altında azalır gibi gösteriri yarım deponun üstünde dursun benzin dedi.
Çok saçma geldi. Varmı sizde böyle bir durum?

Oguz6

0
Aracınız
Merhaba daha önce fb7 kasa civice sonradan LPG takdirmisdim aynen sizin söylediğiniz gibiydi sorduğumda modül olduğunu taktirirsam düzeleceğini söylemişlerdi bir araştırın isterseniz fc5 içinde vardır mutlaka bu modülden

Aracınız
Nasıl bir modülmüş bu. Yokmu hiç FC5'e sonradan lpg taktıran. Bir bilgi verseniz arkadaşlar.

Ismi emülatör. Her kontakta benzinn deposunu yeniden ölcüp o sekilde ekrana yansitiyor. Bence taktirmaniza gerek yok icinde benzin oldugundan eminseniz benzin deposunu sifirliyor bir sure sonra kendiliginden ölcüp gercek degeri yansitiyor. Gecen sene 100 liraydi ve 1 gun serviste kalmasi lazim demislerdi eski aracim fb7 icin sordugmda

Yol bilgisayarı aracın ortalama hızına göre benzinin durumunu gösterdiği için bazen içinde benzin olsa dahi kırmızı ışık bile yanabilir.lpg devreye geçiyorsa problem yok ustanız ,benzinin yarım depodan aşağı olmasın diye benzin otomatiği sağlığı açısından demiştir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
lpg kitlerinde bazen bu sorun oluyor lpg de çalışırken ani dip gaz yapıldığında bazı ayarsız kitlerin aniden benzine geçtiğini daha önce duydum hem lpg hem benzini aynı anda yakan bazı arızalar da duydum, benzin deposunda benzin yok ise yada çok az ise lpg de kullanırsanız depo içindeki benzin pompası yanıyor ve bozuluyor, çünki depo içindeki benzin pompası pompaladığı benzin ile yağlanma ve soğuma işlevini sağlıyor benzin çekemezse kuru çalıştığı için bozuluyor.

Aracınız
Anlaşıldı sürekli full depo benzinle takılacaz gibi... hadi o neyse,
Şimdi ilk depo lpg bitti tek ışık baya bir yanıp söndü ardından, dııt dııt ötmeye başladı. bekledim susar diye susmadı. ben göstergeye bastımda sustu. Daha önceki aracımda Atiker vardı lpg bitince 3 kere ötter ve kendi benzine geçerdi. benzin göstergesi azalmazdı araçta lpg var mı yokmu anlamazdım. 2 yıl kullandım bir tek egzoz muayenesinde aracın lpg düğmesine bastım. Şimdi bu BRC de her lpg bittiğinde düğmeye basıp benzinemi alıcaz arabayı. konforsuz bir olay bu ya çok saçma keşke gidip Atiker taktıraydım, gayet memnundum ben atiker den varlığı yokluğu belli değildi ya..

Anlaşıldı sürekli full depo benzinle takılacaz gibi... hadi o neyse,
Şimdi ilk depo lpg bitti tek ışık baya bir yanıp söndü ardından, dııt dııt ötmeye başladı. bekledim susar diye susmadı. ben göstergeye bastımda sustu. Daha önceki aracımda Atiker vardı lpg bitince 3 kere ötter ve kendi benzine geçerdi. benzin göstergesi azalmazdı araçta lpg var mı yokmu anlamazdım. 2 yıl kullandım bir tek egzoz muayenesinde aracın lpg düğmesine bastım. Şimdi bu BRC de her lpg bittiğinde düğmeye basıp benzinemi alıcaz arabayı. konforsuz bir olay bu ya çok saçma keşke gidip Atiker taktıraydım, gayet memnundum ben atiker den varlığı yokluğu belli değildi ya..

Mehabalar bende 2017exe aracıma brc lpg taktırdım biraz fark verirseniz Lpg göstergesini ekrana atarız dediler bende kabul ettim araç lpgye geçince benzin göstergesi tamamen boşalıp sonra LPG’ye geçiyor kullanıma bağlı olarak da ekranda Lpg düşüyor sadece.benzine geçince de benzin seviyesi neyse onu gösteriyor bence sizde bi brc bayisine danışın isterseniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri