lpg motor arıza ışığı hk.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracımda BRC LPG var. Aracım gazda iken sistem kontrol edin diyerek motor arıza ışığını yakmaktadır. Benzin'de ise herhangi bir problem yapmamaktadır.
Karşılaşan arkadaşımız oldumu bu sorunla?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımda BRC LPG var. Aracım gazda iken sistem kontrol edin diyerek motor arıza ışığını yakmaktadır. Benzin'de ise herhangi bir problem yapmamaktadır.
Bi önceki aracım Eco premium FB7 2013 tü onda da LPG de iken yapıyordu....Belli bi zaman sonra kendi kendine LPG de iken CHECK SYSTEM uyarısı kayboluyordu....Önlem açısından...OBD2 cihazı ile arıza koduna baktırın..Ne arıza kodu veriyor....Birde sürücü koltuğu altında airbağ soketlerini sök tak yapın...Airbag anahtarını kapatıp tekrar eski konumuna getirin....Saygılar..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
İstanbul'da ikamet ediyorsanız Candan Mühendislik, eğer değilseniz;
Bulunduğunuz ilde BRC Bölge bayisi var ise oraya gidin, yok ise en yakın ildeki BRC bölge bayisine gidin gösterin..
Her Lpg'ci maalesef ki doğru ayar ve doğru saptama ile arızayı bulamıyor yapamıyor...

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bi önceki aracım Eco premium FB7 2013 tü onda da LPG de iken yapıyordu....Belli bi zaman sonra kendi kendine LPG de iken CHECK SYSTEM uyarısı kayboluyordu....Önlem açısından...OBD2 cihazı ile arıza koduna baktırın..Ne arıza kodu veriyor....Birde sürücü koltuğu altında airbağ soketlerini sök tak yapın...Airbag anahtarını kapatıp tekrar eski konumuna getirin....Saygılar..

Hocam aracı cihaza bağlattığımda akaryakıt hata kodu veriyordu. Sonra bir süre benzinde bindim lpg alıp denediğimde ise motor arıza ışığını yaktı. Sonra sabah arabayı tekrar çalıştırdığım hata kaybolmuştu.

Aracınız
Civic FB7 2015
İstanbul'da ikamet ediyorsanız Candan Mühendislik, eğer değilseniz;
Bulunduğunuz ilde BRC Bölge bayisi var ise oraya gidin, yok ise en yakın ildeki BRC bölge bayisine gidin gösterin..
Her Lpg'ci maalesef ki doğru ayar ve doğru saptama ile arızayı bulamıyor yapamıyor...

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İstanbulda değil Antalyada ikamet ediyorum buradaki bölge bayilirine bir bakayım teşekkür ederim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam aracı cihaza bağlattığımda akaryakıt hata kodu veriyordu. Sonra bir süre benzinde bindim lpg alıp denediğimde ise motor arıza ışığını yaktı. Sonra sabah arabayı tekrar çalıştırdığım hata kaybolmuştu.
Benim FB7 mde ara ara yapıyordu, yaptığı zaman 10/20 km benzinde biniyor sonra tekrar LPG ye alıyordum....Check System kendi kendine kayboluyordu...3 sene bindim 4/5 kez uyarı verdi kayboldu...bende çok dert etmedim....

Yakıt arıza kodu vermesi Lpg den kaynaklandığına delalet, LPG Yetkili servise gidip önlem açısından bi baktırın (enjektör vs.bişeylerde sorun varmı bakarlar)

Yada LPG iken acaba biraz benzin mi kullanıyor diye düşünmüştüm kendi aracımda ??? Bu uyarı verdiği zamanlarda ....valla 3 yıl bindim sonra sattım....uyarı gelince de takmamaya başladım...Yetkili servise baktırayım demişsiniz..baktırmakta fayda var tabi karar sizin...iyi günler

Son düzenleme:
Geri