Lpg sistem önerisi hk

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese merhaba
Aracım 2012 model fb7 benzinli malum benzin fiyatları artınca lpg taktırmayi düşünmeye başladım. Araca uyumlu lpg markası hangisidir. Konu hakkında tecrübesi olanların yardımcı olmasını rica ediyorum. Birde sakarya civarında kime yaptirabilirim.

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Atiker Grand Obd2 kiti şiddetle tavsiye ederim.
6 yıldır fd6 aracımda kullaniyorum. En ufak sorun yaşamadım.
İyi bir işçilikle hondalar tüm kitleri kabul eder ve sorunsuz çalıştırır diye düşünüyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Lpg sistemi için markadan önce iyi bir usta bulmanızı tavsiye ederim. Düzgün montaj ve ayar ile tüm markalar sorunsuz bir şekilde yıllarca çalışacaktır.

Aracınız
Ben aracımda uzun süredir sonradan dönüşüm olarak prins silverline taktırdım. Hiçbir sorun yaşamadım, sistem on numara, enjektörler felaket iyi, silkeleme vs.. yok gibi birşey.
Ama şuan sistem döviz kuru sebebiyle 10.000-11.000 TL civarı görünüyor. Ayrıca filte değişimi 20 k da bir yapılıyor ve orjinal barkodlu sistem olduğu için yan sanayi olmuyor ve 400-450 civarı şuan. Yani hem maliyeti hemde filtre yönünden sürdürülebilirliği pahalı biraz.

Bu sebeple kendi kitli sistemi olan brc düşünebilirsiniz ama işçilikte önemli tabiki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba
Aracım 2012 model fb7 benzinli malum benzin fiyatları artınca lpg taktırmayi düşünmeye başladım. Araca uyumlu lpg markası hangisidir. Konu hakkında tecrübesi olanların yardımcı olmasını rica ediyorum. Birde sakarya civarında kime yaptirabilirim.

brc seq 32 tavsiye ederim. bakım maliyetleri çok yüksek değil, prins gibi bakım zamanı gelince kendisini kitlemiyor.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Atiker grand kiti tavsiye etmemin sebebi uygun yedek parça, bakım maliyetinin diğer kitlere nazaran daha düşük olması, ayarının basit olması, sisteme erişimin şifresiz olması. LPG kablosu ile kendinizin dahi ayar yapmasinin mümkün olabilmesi. Ayrıca enjektörlerinin italyan malı romano marka tekli, yanma odacigina en yakın bölgeden montajlanabilen müthiş hızlı olması, obd sayesinde anlık düzeltmeler yapabilmesi ve arıza ışığı yakmaması.
Marka tutkunu birisi değilim ama forumda BRC, lavato, prins vs. Gibi kaliteli kitlerden arıza ışığı sorunuyla uğraşan arkadaşları gördüm. Bende çok şükür 6 yılda bir kere bile arıza ışığı yanmadı. Karar sizin.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız
Civic FB7 2012
Ben aracımda uzun süredir sonradan dönüşüm olarak prins silverline taktırdım. Hiçbir sorun yaşamadım, sistem on numara, enjektörler felaket iyi, silkeleme vs.. yok gibi birşey.
Ama şuan sistem döviz kuru sebebiyle 10.000-11.000 TL civarı görünüyor. Ayrıca filte değişimi 20 k da bir yapılıyor ve orjinal barkodlu sistem olduğu için yan sanayi olmuyor ve 400-450 civarı şuan. Yani hem maliyeti hemde filtre yönünden sürdürülebilirliği pahalı biraz.

Bu sebeple kendi kitli sistemi olan brc düşünebilirsiniz ama işçilikte önemli tabiki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arif bey çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2012
Geri