Lpg sistem önerisi hk

Aracınız
Civic FB7 2012
Lpg sistemi için markadan önce iyi bir usta bulmanızı tavsiye ederim. Düzgün montaj ve ayar ile tüm markalar sorunsuz bir şekilde yıllarca çalışacaktır.
Seçkin bey dediğiniz çok doğru bundan önceki sıfır aldığım aracı kötü işçilik yüzünden soğudum sattim

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Atiker Grand Obd2 kiti şiddetle tavsiye ederim.
6 yıldır fd6 aracımda kullaniyorum. En ufak sorun yaşamadım.
İyi bir işçilikle hondalar tüm kitleri kabul eder ve sorunsuz çalıştırır diye düşünüyorum.
Emir bey teşekkür ederim

Aracınız
Maalesef sakaryada yaşıyorum. Candan mühendislik daha önceden duymuştum. Teşekkür ederim

Sonradan problemlerle uğraşmak sizin hem zamanınızı hemde paranızı çalacaktır.
Zaman en önemli ve en değerli şeydir.
Candan Müh. 5 yıl onceden biliyorum.
Üçel otogaz daha teknik bana göre onlardan.
Dudullu kadosan sanayide.

Yapacağınız tek şey telefon açıp randevu almak kararlıysanız bu konuda. Forumdaki arkadaşların pişman olmasını yada yanlış yönlendirmeyi sevmem ama Candan müh. Bir teknikere Fabrika çıkış rekoru sökemeyip sinirlenip lahmacun yemege gittiğini biliyorum. Üstelik ‘İstanbul Park Pist Günleri adlı etkinlik için tankı söküp(LPG yasak olduğundan) etkinlikten sonra toplayıp hem filitre değişimi hemde kontrol için götürmüştüm. Kendimi böyle yerlerde asla ifşalamam ustalıklarını ve calışma şekillerini izlerim sadece..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araca uzun süre binecek iseniz BRC Seq32 Honda kıt (pipolu + özel tesisatlı)

Bunun harici prins silverline ya da KitMTM (neredeyse aynilar) olabilir ancak fiyat 10 bin in üstünde, çok da gerekli değil.

Zaten BRC yi önce yetkili Honda servisleri sonra da bizzat fabrika kullandı.
Manifolt delme, kablo kesme vs uğraşmadan ve risk almadan yapılan dönüşüm en iyisidir.

Bu işte stanbul CANDAN Mühendislik, Bursa Nira mühendislik, Çorum Özençler firmaları tüm Türkiye de kendini ispatlamış firmalardır.

Yakın zamanda sırf fiyat avantajı sağladığı için BRC comfort uygulaması (valtek mavi enjektör) yaptırdık bir abimizin 2013 fb7 sine... maalesef sonuç hüsran oldu. Yakıt ve çekiş konusu çözülemeyen bir sorun oldu. Aracı sattık sorunlarıyla gitti.

Ben zamanen fd6 da biraz ekonomik düşünerek atiker gold ile dönüşüm yaptırdım. O da aracı satmama sebep oldu.

Kriter şu; Araç benzinde nasıl gidiyorsa gazda da aynen gidecek ve yol bilgisayarı ve depo ölçümü benzin ile LPG tüketimi 1/1,1 olacak.

fd112

Özel Üye
Aracınız
Civic FD6 2012
brc iyi hoş güzel fakat traktör gibi ses çıkarıyor bu hususuda dikkate almanızı tavsiye ederim. iyi usta olduktan sonra atiker iyi yerli ürün yedek parça sıkıntısı yok ithal parça derdi olmaz. (aracımda brc platinum kullanıyorum)

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
2 yıl benzinde bindiğim fb7 aracima haziranda Brc comfort kit taktirdim. Ayni fiyatlra prins tekno ve landirenzo evo l vardi sanirim.. fakat araştırınca şunu gördüm , brc kitin kutusundan tüm ekipmanlar cikiyor. Tum bağlantı boruları, gaz boruları, tesisatı , vidasina kadar tek kutuda. Tank harici olarak step marka takıldı. Yol ayarı da güzel yapılınca 34 litre lpg ile 450 km yi görüyorum. Fakat buyuksehirde yaşamıyorum. Aşırı bir trafik durumum yok, ama eksi 20 leri göre sıcaklıklar hakim . Paranız varsa brc platinum daha iyidir ama atmosferik honda motoru için comfort tam olarak fiyat performans ürünü. Benim en çok hoşuma giden tüm ekipmanllarin brc logolu kutuda hazır gelmesi. Prins için gaz borusu ve bir çok ekipmani disardan usta kendisi tamamlıyor. Bakır ya da aluminyum gaz borusu yerine brcnin kendi metal olmayan ve çok daha dayanıklı malzemesi var. Honda için yaygın olan brc dır. Yine arkadaşların dediği gibi en önemlisi işçilik ve ayar. Diyarbakırda honda toyota bayisinin fb7lere ve 16.corollalara ilk montaj montajı yaptırdığı yere yaptırdım. Enjektor ve regulatoru baska, eletronik kablo ve ecu yu baska, depoyu ve gaz dolumunu baska usta yapti. Şuana kadar gayet memnunum. İlerde ne olur bilemeyiz tabi. 20210617_104004.jpg20210617_173709.jpg

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri