LPG Takıldıktan Sonra Benzin Göstergesi Bozuldu

Ad Soyad
Serdar YILMAZ
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese merhaba,

Aracıma 35bin kilometredeyken yetkili serviste BRC sistem Lpg takıldı. Lpg takıldığından beri benzin göstergesi hiç doğru göstermiyor. LPG fulleyince benzin de fullenmiş gibi gözüküyor belli bir süre gidince, lpg daha yarıya inmeden benzin diplere iniyor. Yaptırdığımız yere, bazı sanayicilere kime sorsam onun çözümü yok diyor
Çok can sıkıcı bir durum
Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz lütfen

mturker

Özel Üye
Herkese merhaba,

Aracıma 35bin kilometredeyken yetkili serviste BRC sistem Lpg takıldı. Lpg takıldığından beri benzin göstergesi hiç doğru göstermiyor. LPG fulleyince benzin de fullenmiş gibi gözüküyor belli bir süre gidince, lpg daha yarıya inmeden benzin diplere iniyor. Yaptırdığımız yere, bazı sanayicilere kime sorsam onun çözümü yok diyor
Çok can sıkıcı bir durum
Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz lütfen
Merhaba, öncelikle LPGniz hayirli olsun.

Durumu şöyle iza edeyim,
- LPG de gittikçe benzin gostergesinden düşer çünkü yeni jenerasyon sadece Honda değil diğer markalarda öyle.

- Benim aracdada sizin gibi sonradan takılan LPG mevcut ve bende sizin gibi şaşırdım çok araştırdım sonrasında alıştım. Çünkü içinde benzin olduğunu biliyorum.

- Benzininizi genelde yarım depo tutmaya çalışın,
Sebebi ise aracınızin benzin pompasının soğumaya ihtiyacı vardır. pompa arıza yapar hassas bir konudur. Kısa vadelerde bişey olmaz.

- Benzin deponuzda yakıt olduğunu biliyorsunuz diyelim, merak etmeyin range ya da km yi gosterenler sıfır bile olsa stop etmez calismamazlik yapmaz.

- 1-1.5 gün kullanmayinca sonrasında biraz uzun yol yapınca 5-10 km kadar eski haline gelir.
Yada üzerine bı miktar yakıt alınca gene eski haline gelir gün gözetmeksizin..
Ayrıca bu işler için modülde var tavsiye de etmem, kısa sürede bozuluyor.
Bence kafanıza takmayın bı sure sonra alisirsiniz.

Keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim...

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Serdar YILMAZ
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, öncelikle LPGniz hayirli olsun.

Durumu şöyle iza edeyim,
- LPG de gittikçe benzin gostergesinden düşer çünkü yeni jenerasyon sadece Honda değil diğer markalarda öyle.

- Benim aracdada sizin gibi sonradan takılan LPG mevcut ve bende sizin gibi şaşırdım çok araştırdım sonrasında alıştım. Çünkü içinde benzin olduğunu biliyorum.

- Benzininizi genelde yarım depo tutmaya çalışın,
Sebebi ise aracınızin benzin pompasının soğumaya ihtiyacı vardır. pompa arıza yapar hassas bir konudur. Kısa vadelerde bişey olmaz.

- Benzin deponuzda yakıt olduğunu biliyorsunuz diyelim, merak etmeyin range ya da km yi gosterenler sıfır bile olsa stop etmez calismamazlik yapmaz.

- 1-1.5 gün kullanmayinca sonrasında biraz uzun yol yapınca 5-10 km kadar eski haline gelir.
Yada üzerine bı miktar yakıt alınca gene eski haline gelir gün gözetmeksizin..
Ayrıca bu işler için modülde var tavsiye de etmem, kısa sürede bozuluyor.
Bence kafanıza takmayın bı sure sonra alisirsiniz.

Keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim...

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic FC5 2020
Brc nin FLK01 modülü var. Bu modülün iki özelliği var. 1. Si benzin göstergesinin düşmesini engeller. 2. Si benzin göstergesinde lpg deposunu gösterir. Videoyu bir izleyin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri