Lpg tankim hakkinda bir soru?

Aracınız
Civic FB7 2014
253661

Arkadaslar lpg tankimin bilgileri boyle..ben aldim alali araci en fazla 26lt aldim,tabi bu dolumda icinde ne kadar vardi bilemiyorum..simdi lpg gostergemde 2 led yaniyor tankin gostergesine baktigimda hemen hemen ayni yaridan biraz az gosteriyor..bu tank 44 lt degil mi? Max %80 dolum ile 35lt alabilmem lazim..fakat simdiye kadar en fazla 26 ltre alabildim..bir sikuntu var midur?

Aracınız
Civic FB7 2014
Kendisi benizine gecene kadar kullandim gecen uzun yolda 375 km de.. sonra Doldurmdum 31 lt almisim simdi baktim..yani en fazla 31 lt alabilmisim..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kendisi benizine gecene kadar kullandim gecen uzun yolda 375 km de.. sonra Doldurmdum 31 lt almisim simdi baktim..yani en fazla 31 lt alabilmisim..
Aracınız benzine geçtiğinde lpg tankınızda 3-4 litre daha gaz olur. Yeterli basınç olmayınca benzine geçiyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2014
O 3 -4 litreyi dibine kadar kullanmamak gerekir sanirim..neyse bir sorun olmasa gerek...tesekkurler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
O 3 -4 litreyi dibine kadar kullanmamak gerekir sanirim..neyse bir sorun olmasa gerek...tesekkurler
Uzun vadede tankda kalıntı ve hava birikebiliyor. Ovtacia'da başıma geldi. Benzine geçesiye kadar gazı bitirdim. Şamandırayı söktük gaz çıktı. Dediğimiz gibi. Tekrar taktık. Göstergeyi değiştirdik. Hemen yakıt almaya gittim. 27 alan araç 32 aldı. Tam alması gerektiği gibi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hafta sonu LPG ustasına birkaç soru sormak için gittim.
LPG deposu 46 litre alıyor dediğimde şamandıran ayarsız olabilir demişti ona baktı, depo zaten 55 litre imiş, %80'ini baz alırsak aslında normal çıktı.

Asıl sorum şuydu; geçen gün aniden hızlanması için gazı kökledim, en az 40 km lik LPG olmasına rağmen bir anda "gaz bitti" sinyali öttü. Onu sordum, o da" LPG tankınız hafif eğik montajlanmış, gaza basında içerideki gaz ters yöne gitmiştir ondan olmuştur" dedi ama bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hafta sonu LPG ustasına birkaç soru sormak için gittim.
LPG deposu 46 litre alıyor dediğimde şamandıran ayarsız olabilir demişti ona baktı, depo zaten 55 litre imiş, %80'ini baz alırsak aslında normal çıktı.

Asıl sorum şuydu; geçen gün aniden hızlanması için gazı kökledim, en az 40 km lik LPG olmasına rağmen bir anda "gaz bitti" sinyali öttü. Onu sordum, o da" LPG tankınız hafif eğik montajlanmış, gaza basında içerideki gaz ters yöne gitmiştir ondan olmuştur" dedi ama bilenler yardımcı olursa sevinirim.
Buna cevap vereyim.
Uzun yoldayım. 3.500 devirde sabit gidiyorum. Benzine geçti. Normalde biraz daha gitmeliyim dedim. Km. 474'tü. Tekrar aldım gaza bu sefer 2000-2500 arası kullandım. 494'te öttü. Gaz az kalınca gazı köklersek yeterli basınç oluşmuyor. Aksine silkemele veya aracı biri tutuyormuş gibi oluyor. Lpgde benzin pompası gibi bir pompada yok. Haliyle benzine direk geçiyor. Bu durumda lpg göstergeside yanıp sönmeye başlıyor. Ayrıca lpg ustam silindir tankın yerleşim konumu önemli demişti.

Geri