Civic FC5 Lpg ve benzin tüketimi

ywzckr

0
sizinle aynı düşüncedeyim. hatta ben aracımla ankara içerisinde lpg de 260 km üzerini göremedim malesef. acaba lpg ayarını kendi ustama yaptırsam garanti etkilenirmi. ben ayarında bir sorun olduğunu düşünüyorum. aracımın gidişinde herhangi bir sıkıntı yok. yetkili servise lpg tüketimimin fazla olduğunu söylemiştim. orada usta demeyelimde bankoda duran bir görevli. aracı lpg de kullanırken eco modu kapalı tutun, eco modu benzinde kullanırken açın demişti. sebebini sorduğumda lpg de eco modu açık olunca aracın performansı düşer sizde performans için daha fazla gaza basarsınız bu nedenle lpg tüketiminiz artar dedi. deneyelim dedim. şimdi eco modu kapalı kullanıyorum. tekrar ölçüm yapıp değerlendireceğim.

Hocam eco acikken basarsaniz dediginiz olur ben eco acik kapali baya olctum kullanmayibilirseniz eco ise yariyor ama oyle beklenen ekonomiyi saglamaz %10 anca degisiyor, araci cok kasinti kullanmaktan yoruldum valla. 1.5 turbosunu alip efendi gibi kullansak 8 litre filan yakardik sehir icinde. Ben suanda 13-14 litre arasi yakiyorum sehir icinde oda 46-50 arasi yakiyor. Rs 52 kr filan yakiyor ben anlamadim gitti benzin ile ayni yakan lpg li arac mi olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Mrb 2018 model civic sedan elegance eko 1.6 otomatik navigasyonlu modeli alali 2 hafta oldu arac 100 km de lpg de yaklasik 13.75 lt gaz yakiyo. Gostergede km de ortalama surekli 13-14 lerde gosteriyo gunluk yaptigim yol yaklasik 25 km ve sehir ici ankara trafigi kisa mesafe ortalama hiz da 45-50 bol isikli ortam bu sartlarda aracin yakiti normal mi 10 lt yakanlar var bu kadar fark bana normal gelmedi...
Merhabalar benim aracım 15 kadım çıkışlı şunu söylemek gerekirse aracımız rodaj yapmak zorunda ben bugün şehir dışı gazlayarak en düşük 120 hız ile 0.324 kuruş gördüm 81 tl ile 250 km yol yaptı araç bin km yeni oldu demekki yol yaptıkça bu veriler düşecektir bende ilk günlerde dumura uğramıştım excutive eco LPG var bendede iyi akşamlar olsun

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar benimde 2016 FC5 var.Aranıza yenikatıldım sayılır.Gazlı araç kullanmam dedim ama fabrika çıkışlı olunca kullanmaya başladım neyse Opetten gaz aldım. 2 diş gaz vardı 110 tl ye fullendi.Normalde bitmeye yakın en fazla 90-100 tl arası doluyor.Şunu keşfettim tabi yeniyim üstadlar daha iyi bilir.Araçı hep fullediğimde gaz ücreti aynı olmasına rağmen farklı tutarlar çıkıyor.
Kimsenin günahını almak istemem ama fullendiğinde bazıları hava basıyor olabilir.Araca full değilde örneğin 30 tl lik gaz attığınızda gidişiniz ve fullenen gaz arasında km farkı oluşuyor.Bugün tekrar deneyeceğim.Görüşümü yazarım.(Göstergelerde sorun yoktur.)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar benimde 2016 FC5 var.Aranıza yenikatıldım sayılır.Gazlı araç kullanmam dedim ama fabrika çıkışlı olunca kullanmaya başladım neyse Opetten gaz aldım. 2 diş gaz vardı 110 tl ye fullendi.Normalde bitmeye yakın en fazla 90-100 tl arası doluyor.Şunu keşfettim tabi yeniyim üstadlar daha iyi bilir.Araçı hep fullediğimde gaz ücreti aynı olmasına rağmen farklı tutarlar çıkıyor.
Kimsenin günahını almak istemem ama fullendiğinde bazıları hava basıyor olabilir.Araca full değilde örneğin 30 tl lik gaz attığınızda gidişiniz ve fullenen gaz arasında km farkı oluşuyor.Bugün tekrar deneyeceğim.Görüşümü yazarım.(Göstergelerde sorun yoktur.)
Lpg benzin gibi değil. Lpg ölçümü için full depo doldurup. Benzine geçesiye kadar kullanın. Ardından aynı petrolden bir daha fulleyin hesap yapın. Kışın biraz daha fazla alır. Uzun yol yaptıktan sonrada direk alırsanız. Erken dolduğunu ben tecrübe ettim. Genleşmeden dolayıdır diye düşünüyorum. Onun için sabah araç yeni çalıştığında ilk olarak yakıt alırım. Sonra yola devam ederim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Haziranda benzini girtlağina kadar doldurmustum. Bugün benzin isigi yaninca tekrar doldurttum. 9600 km yol yapmisim, 37.5 litre benzin aldi , cankurtaran in ordaki moilde 5.77 ydi benzin hesaplayinca 0.022 kuruşa denk geliyor kmde. Lpg de 9-10 litre arasi yakiyordu 30 kurus +2 kurus benzin , 32 kuruş tüketimim var. Eski fb7 aracima lpg yi brc marka olarak kendim taktirmistim. O 30 kurus lpg 12 kurus benzin yakiyordu.42 kurus yani. Lpg ye gecinceye kadar ortalama 2, 3 km kadar gidiyordu.Fabrikasyon lpg nin farkini ise bugun anladim . 6 kat daha az benzin harciyor

zero

0
Tüketim miktarım için bir düzeltme yapmak durumundayım:
"1 depo LPG ile şehirler arası 500 km.yi geçebiliyorum ama şehir içinde 400 km.yi göremiyorum" demiştim.. Şehir içinde 400 km. yapabiliyormuşum :)
Ama nasıl?:unsure: Aynı marka, aynı pompa, 37.5- 38.5 litre gaz v.s... diğer bütün değişkenleri hesaba katarak diyebilirim ki: ECO kullanmaktan çok; sürüş tarzım burada belirleyici olmuş. Çünkü 400km. yi geçen depolarımda, normal sürüşümden daha sakin sürüşler yapmaya çalıştım. ECO açık, kadran hep yeşil:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Benim "normal" dediğim sürüşüm o değil. Yani özetle "basarsan yakar.." hesabı:giggle:
Genel olarak da şunu söylemek isterim: Çevremden duyduğum sarfiyat yorumları arasında, bizim aracımızın yakıt durumu gayet uygun görünüyor(y)

Aracınız
Civic FC5 2020
Tüketim miktarım için bir düzeltme yapmak durumundayım:
"1 depo LPG ile şehirler arası 500 km.yi geçebiliyorum ama şehir içinde 400 km.yi göremiyorum" demiştim.. Şehir içinde 400 km. yapabiliyormuşum :)
Ama nasıl?:unsure: Aynı marka, aynı pompa, 37.5- 38.5 litre gaz v.s... diğer bütün değişkenleri hesaba katarak diyebilirim ki: ECO kullanmaktan çok; sürüş tarzım burada belirleyici olmuş. Çünkü 400km. yi geçen depolarımda, normal sürüşümden daha sakin sürüşler yapmaya çalıştım. ECO açık, kadran hep yeşil:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Benim "normal" dediğim sürüşüm o değil. Yani özetle "basarsan yakar.." hesabı:giggle:
Genel olarak da şunu söylemek isterim: Çevremden duyduğum sarfiyat yorumları arasında, bizim aracımızın yakıt durumu gayet uygun görünüyor(y)
O zaman hiç sesinizi çıkartmadan sürüşe devam siz ve tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler inşallah bende dahil

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar Fb7 aracıma 28 Ekim tarihinde 100 TL benzin aldım ve bugüne kadar hep gaz kullandım şu anda bilgi ekranında benzin seviyesi tek seviyede ve 15km menzil gösteriyor. Günlük işe git gel yapıyorum toplam 6 km civarı. Bir kere de 200km şehir dışı yaptım. Tüketim normal mi sizce?

Arkadaşlar Fb7 aracıma 28 Ekim tarihinde 100 TL benzin aldım ve bugüne kadar hep gaz kullandım şu anda bilgi ekranında benzin seviyesi tek seviyede ve 15km menzil gösteriyor. Günlük işe git gel yapıyorum toplam 6 km civarı. Bir kere de 200km şehir dışı yaptım. Tüketim normal mi sizce?
Bence çok normal. Hava zaten soğuk,mesafe kısa. Gaza geçene kadar siz nerdeyse gideceğiniz yere varırsınız. O yüzden bu tüketim çok normal.

FD6 - FB7

Geri