Civic FB7 LPG’de gelen bip sesi

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam aracı bugün brc servisine götürdüm. Bilgisayara bağladı sorun gözükmüyor dedi. Öncelikle basınç map sensörünü değiştirdi usta ve test ettik sorun çözülmedi. Daha sonra aracın altında önünde simitte vs kopuk kablo olup olmadığjnı konrtol etti bi sıkıntı göremedi. Sonra kesin şamandıradandır dedi ve depodaki gazı bi güzel boşaltıp şamandıraya baktı sildi bişeyler yaptı tamam dedi. E haliyle araçta gaz kalmadı mecbur gittik gaz aldık. Sonra bi test daha yaptık sonuç yine aynı araç gaz verince devir hafif yükseldimi benzine geçiyor. Neyse şamandırada fos çıkınca (tabi olan benim gaza oldu bu arada ) bu sefer filtreye baktı filtre iyi görünüyor dedi sildi üfledi taktı yerine. Sonra valf’i söktü onu da sildi üfledi yerine taktı. Sonra bilgisayarı bağlayıp bi iki test yaptı tamam dedi. Çıktım teste bi 5 km kadar yaptım rampa çıktım gazı kökledim vs şu an sıkıntı yok. Anlamadığım şey hiç bir parça değişmedi usta sadece üfleyip üfleyip taktı parçaları sorun düzeldi. Şimdi burda mesele şu? Düzeleceği vardı da denk mi geldi yoksa ustanın nefesimi kuvvetli ben anlamadım bu işi.
iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Örnek olması adına yazıyorum, aynı olay geçmiş senelerde 2007 civic de başıma geldi. Götürmediğim usta kalmamıştı bazen hemen bazen kilometrelerce sürdükten sonra lpg den benzine geçiyordu. Lpg enjektörü vs herşeyi denemiştik. Tesadüfi yine şehirlerarası giderken ilçenin birinde ufak bir dükkanda lpg ustasına gösterdim. İlk beyin değişti denedik sonra bi tur attı geldi sorunu çözdü. Akü kutup başına ayrı şekilde bağlanan lpg kablosu gevşekmiş, ordaki somun u sıktı düzeldi :)
aylarca çektim ben bu sıkıntıyı, bu şekilde sorun yaşayanlar oraya da baksın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri