Civic FD6 LPG'de vuruntu sensörü arızası

Ad Soyad
Furkan Duru
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar,
Aracım 2010 FD6.
Benzindeyken hiçbir sorun yok ama lpg'de 3000 deviri aşınca tekleme yapıyor ve çok zor ilerliyor. Bu sırada da motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Bu sorunun kesin çözümü nedir?
Daha önce yasayan olmuş ve gereksiz yere çok masraf yapılmış.
Çözümü mevcut mudur?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar,
Aracım 2010 FD6.
Benzindeyken hiçbir sorun yok ama lpg'de 3000 deviri aşınca tekleme yapıyor ve çok zor ilerliyor. Bu sırada da motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Bu sorunun kesin çözümü nedir?
Daha önce yasayan olmuş ve gereksiz yere çok masraf yapılmış.
Çözümü mevcut mudur?
Arıza ışığının yanıp sönmesi ateşleme ile ilgili sorun olduğunu izah eder, sadece lpg de yapması bobinlerde olmadığı anlamına gelir bu durumda lpg enjektörleri sorunlu gibi geliyor ama lpg enjektörüne görevi lpg beyni verir kısacası yanlış veya eksik yakıt aktarımı ateşleme ve tekleme sorunlarına yol açar, enjektörler değiştiği halde aynı sorun var ise lpg beyni, regülatör gibi sırayla gidilmesi gerekir, bir videoda görmüştüm regülatörde bir hava emme kısmı var eğer regülatör gaz kaçırırsa bu hava emme hortumundan 1. pistona ayrıca gaz basıyormuş buda araçta fazladan yanmaya neden olup titreme yapıyormuş bunu anlamak içinde regülatörden çıkan bu hortumu su dolu bir kaba daldırdıklarında baloncuk çıkıyorsa sorunlu oluyormuş, regülatör diaframını değiştirip sorunu sözmüşlerdi.

Ad Soyad
Furkan Duru
Aracınız
Civic FD6 2010
Arıza ışığının yanıp sönmesi ateşleme ile ilgili sorun olduğunu izah eder, sadece lpg de yapması bobinlerde olmadığı anlamına gelir bu durumda lpg enjektörleri sorunlu gibi geliyor ama lpg enjektörüne görevi lpg beyni verir kısacası yanlış veya eksik yakıt aktarımı ateşleme ve tekleme sorunlarına yol açar, enjektörler değiştiği halde aynı sorun var ise lpg beyni, regülatör gibi sırayla gidilmesi gerekir, bir videoda görmüştüm regülatörde bir hava emme kısmı var eğer regülatör gaz kaçırırsa bu hava emme hortumundan 1. pistona ayrıca gaz basıyormuş buda araçta fazladan yanmaya neden olup titreme yapıyormuş bunu anlamak içinde regülatörden çıkan bu hortumu su dolu bir kaba daldırdıklarında baloncuk çıkıyorsa sorunlu oluyormuş, regülatör diaframını değiştirip sorunu sözmüşlerdi.
Bujileri değiştirdim. Sorun devam ediyor.
Enjektörleri değiştirmedim. Ilk olarak ona baktirayim o zaman. Teşekkürler bilgiler için.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Üstad aynen katılıyorum...Eksiksiz yazmışsınız ;)

Aynı sorun bende de olmuştu...Benzinde yoktu...gazda yapıyordu...Brc yetkili servise gittim....PC ye bağladılar...ve aracın obd2 kısmına Bi cihaz daha bağlayıp silindire giren gaz giriş çıkış basınçlarına bakıp 2.enjektörün arızalı dendi....Değişince sorun çözülmüştü. Buna benzer Bi durum olabilir. Saygılar...
SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri