Lütfen Trafikte Bunu Yapınız & Yapmayınız

Hayırlı kazasız sürüşler...
1_Yağmurlu havada ön-arka sis açanlar
2_Selektör yaptığım halde sol şeridi inadına düşük km de seyredenler
3_Sol şeritte telefona bakarken, arkasında kuyruk oluşturan öküzler
4_Durak harici yolcu indirip bindiren yolu bu şekilde tıkayan dolmuş/minibüsçüler
5_Aracına abartı egzozu - 6000k ve üzeri ampulleri modifiye sanan, insanları gereksiz rahatsız eden magandalar
6_Cebinde en az 5bin tl lik telefonla hava atan ama arabasına gereksiz masraf diye kış lastiği taktırmayan yaratıklar

Bonus: sahip olamadığı halde, yada başkalarının ağzıyla Hondaya çamur atan yurdum insanları

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de bir ekleme yapıyım,
Taksiciler ?
Hız sınırına uymayıp, sanki yol onlara aitmiş gibi sellektörlerle son sürat Gereksiz ve tehlikeli sollamalar,
Karşıdan gelen sürücüleri düşünmeyip, ekledikleri sis, led vb. ne varsa yakıp kamyon gibi süslemeler ile rahatsızlık vermeleri... gibi gibi

Aracınız
Civic FC5 2019
En sinir olduklarımdan biridir. Yağmurda Sis farı açanlar.
Hem aracın farı + sis farı ve Bir de yere yansıyan ve direk gözümüze gelen en fazla rahatsız eden sis farı..

yagmurda_sis_fari.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
ARKA SİSLERİ AÇIK GİTMEYİN.... EMİN OLUN GÜZEL GÖRÜNMÜYOR. BOL BOL KÜFÜR YİYORSUNUZ.
SAÇMA SAPAN UYDURUK MARKA XENON SANILAN AMPULLERİ TAKMAYIN. KARŞIDAN GELEN ARACA KAZA YAPTIRACAKSINIZ NEREDEYSE. O DA KÜFÜR EDİYOR SİZE.
GEREKSİZ YERLERDE MAKAS ATA ATA GİTMEYİN. KİMSENİN CANINA KASTINIZ OLAMAZ. MAKAS ATARAK DİĞER ARAÇLARI TEHLİKEYE ATANLAR SİZLERDE KÜFÜR YİYORSUNUZ.
EMNİYET ŞERİDİNDEN GİTMEYİN. GİDENLER DE KÜFÜR YİYOR.
YOL VERMEYİ ÖĞRENİN. ÖZELLİKLE YAYALARA YOL VERİN. YAYAYI GÖRÜP BİLE BİLE GAZA BASANLAR SİZLERDE KÜFÜR YİYORSUNUZ

KISACASI ŞU ARABAYI İNSAN GİBİ KULLANIN.
KULLANMAYANIN 7 SÜLALESİNE DÜZ GİDİLİYOR BUNDAN EMİN OLUN. İNSAN OLUN.

SAYGILAR :)

Aracınız
Trafik kanunu 64. Madde

Gece sis farı, sisli, kar yağışlı ve sağnak yağmur dışında kullanımı yasaktır.

Yani;
1- Gündüz sis farı kullanımına ceza yazılamaz.
2- yağışlı havalarda sis farı kullanımına ceza yazılamaz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Kanunun 64/1-b-1 maddesine göre de
"Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılmasının cezası 108 TL'dir."
Yıllar önce Bir "Akşam üzeri - hava tam kararmamışken" İstanbul Atatürk hava limanı çıkışında Gereksiz yere sis farı kullandığım için ceza yemiştim.

Aracınız
Kanunun 64/1-b-1 maddesine göre de
"Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılmasının cezası 108 TL'dir."
Yıllar önce Bir "Akşam üzeri - hava tam kararmamışken" İstanbul Atatürk hava limanı çıkışında Gereksiz yere sis farı kullandığım için ceza yemiştim.
Gerekli mahkemeye itirazda bulunsanız muhtemelen cezayı iptal ederlerdi.

Çünkü madde açık, geceleyin demiyor, "gece sis farı" diyor.

Gündüz diğer aydınlatmalarında cezaya tabi olması gerekir öyleyse. Sonuçta aydınlatma gece yapılır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
@bacadir68
"sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında yakılması" diye bir durum söz konusu sanırım.
Zaten adı da Sis Farı. Bence de "Normal far zaten açıkken" bu durumlar dışında Sis farı yakılması magandalık diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Trafikte zenon far takip gözünüzün içine içine ayarsiz farlarla gezenlere sol şeritte şoklama yaparken selektör yapıp sıkıştıran lara sinir oluyorum ama bazen araca göre şeytana uyup yol vermeden gazi kokledigim olmuyor değil tabi gözüme kestirdiği araçlara yapıyorum tabi bunu bu arada araç rs olunca şeytan duruyor tabi

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri