Maun mu Folyo mu?

Aracınız
Honda Jazz
Merhabalar,

Aracımın ömn konsolunda belli yerleri vites önü vs kaplamak istiyorum. Özellikle piano black renge çok zaafım olduğu için o renk kullanacağım. Sizlere birkaç soru olarak danışmak istedim. İnternette iç konsol kaplama vs yazınca maun hazır kaplamalar çıkabiliyor ancak bunlar ne kadar mantıklı sonuçta aracım daha 3 yaşında zarar verebilecek bir malzeme kullanmak istemiyorum. Öte yandan folyo kaplamalar şu sıralar çok konuşulmaya başlandı onların zarar verme ihtimali vs var mıdır? Son olarak bana önerebileceğiniz kaliteli bir folyo markası var mıdır?

Saygılarımla,

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar,

Aracımın ömn konsolunda belli yerleri vites önü vs kaplamak istiyorum. Özellikle piano black renge çok zaafım olduğu için o renk kullanacağım. Sizlere birkaç soru olarak danışmak istedim. İnternette iç konsol kaplama vs yazınca maun hazır kaplamalar çıkabiliyor ancak bunlar ne kadar mantıklı sonuçta aracım daha 3 yaşında zarar verebilecek bir malzeme kullanmak istemiyorum. Öte yandan folyo kaplamalar şu sıralar çok konuşulmaya başlandı onların zarar verme ihtimali vs var mıdır? Son olarak bana önerebileceğiniz kaliteli bir folyo markası var mıdır?

Saygılarımla,

Hazır kaplama arıyor iseniz aliexpress e bakın, karbon veya piano back daya iyi olur diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Maun kaplama mercedeslerde bulunan ahşap rengi kaplamadır, başka bir teknik yanı yok sonradan kaplanan maun kaplamalar ahşap olmaz zaten polyester esaslı yapışkanlı kalın muşamba tarzı kaplamadır eğer otomobilin içinde ahşap görünüm seviyorsanız maun kaplama sizin için güzel olur.

Piano black, karbonfiber, antrasit, plastidip yada parlak kromaj metal rengi gibi çeşit çok ama kullanacağınız kaplamanın işçiliği ve markası sökerken zarar görmemesi gibi problemler olmaması için bu işi dışarda güzel bir firmaya yaptırıp garanti istemeniz ve önceki işçiliklerine bakma fırsatı bulmanız gerekiyor.

İç mekan kaplamaları genelde kullandıkça eskimeye bağlı olarak orjinal kaplama ve döşemeler bozulduğu zaman yaptırılması idealdir. Normalde sıfır gıcır gıcır iç döşemeye kaplama yaptırıldığı zaman tekrar sökme opsiyonunu düşünmek ve altından düzgün orjinal kaplama çıkacağını hayal etmek pek iyi olmaz illa ki yapışkan izi ve solmalar olabilir.

Aracınız
Honda Jazz
link ile ürün paylaşmak yasak mı bilemiyorum ancak 2 tane ürün buldum şu ana kadar.

1.ürün ahşap için: https://www.koctas.com.tr/d-c-fix-yapiskanli-folyo-ahsap-gorunumlu-altin-ceviz/p/1000130411
2.ürün parlak siyah: https://www.hepsiburada.com/kirac-o...52cmx50cm-p-HBV00000JOUG1?magaza=KIRAÇ REKLAM

Ark Kağan diye birisi var youtube platformunda video çekiyor. Araçlarını normal insanlık seviyesinde. Onun bir videosunda denk geldim. Ahşap bir folyo kullanmış bir passat bir aracın içi için ve çok şık durmuş. Ben de civicte bazı kısımlara bunu uygulamayı düşünüyorum. Bunun aracıda ciddi dolu ve aracın dandik difüzör çıkış görünümüne bile (sadece 2 krom çerçeve ) 2bin tl falan vermiş ama bu çıtaları kaplarken gidip 1 numaralı linkte gösterdiğim folyoyu kullandığını söylemiş bir yorumda. Bu adam yüzünden ben de buna merak saldım. Aracın sağlığına vs değer veren bir insan bile bunu yapıyorsa heralde sıkıntılı bir tarafı yoktur diye düşündüm. Ondan buraya yazmak istedim.

Link:

gunesec

Özel Üye
Folyo kaplamalar ısıtılarak kolayca sökülüyor, leke, yapışkan vs kalmıyor. Isı tabancası yoksa saç kurutma da iş görüyor.

Aracınız
Honda Jazz
Geri sökünce sıkıntı olmuyorsa o folyoyu alayım ben koçtaştan umarım güzel bir renk bulurum. Teşekkürler bilgi paylaşan herkese.

Geri