Menzil göstergesi sıfır ve lpg menzili aşırı hızlı bitiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar 2018 model civic executive model araç aldık ve yaklaşık 6500km de araç, dün gece lpg ve benzini fulledim, sabah kalktığımda 325km lpg menzili vardı 10km yol gittim 250 km kaldı, 100metrede bir düşmeye başladı su gibi indi menzil göstergesi,sonrasında çubukla kilometre sıfırladım lpg kalibrasyonu yaptım tuş ile sabit kaldı menzil sayısı ve düzeldi, sonrasında 250km menzil yolda giderken 251-252-253km olarak artmaya başladı eksilmek yerine, ben kendi kendine toparlıyor iyi bu sorun çözüldü diye kurdum kafamda ama benzine geçirdiğim zaman aracı 0km menzil yazıyor 30dakika kullandım düzelir belki diye turladım ama nafile benzin deposu full ama yol bilgisayarı 0km yazıyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? Aracıda babaya aldık megane alacaktı honda diye direttik şimdi aksilik çıkacak ya kabak bize patlayacak hemen çözmek lazım sorunu :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
İyi günler arkadaşlar, daha önce fb7 civic aracım vardı. Birkaç gün önce 2017 model fc5 executive aldım. Ekranda menzil ve ortalama bilgileri vardı ama arkadaşım araba çalışırken kısa aralıklarla 2 kere lpg tuşuna baştı şu an menzilde ortlamada görünmüyor. Henüz bu kasa ve sistemin yabancısıyım nasıl düzeltebilirim yada servisemi gitmem gerekir

Aracınız
Civic FD6 2008
İyi günler arkadaşlar, daha önce fb7 civic aracım vardı. Birkaç gün önce 2017 model fc5 executive aldım. Ekranda menzil ve ortalama bilgileri vardı ama arkadaşım araba çalışırken kısa aralıklarla 2 kere lpg tuşuna baştı şu an menzilde ortlamada görünmüyor. Henüz bu kasa ve sistemin yabancısıyım nasıl düzeltebilirim yada servisemi gitmem gerekir
2018 ilk yarısına kadar olan araçlarda sadece benzinde giderken gösteriyor menzil ve ortalama yakıtı. Siz baktığınızda benzinde gidiyormusunuz sonra LPG ye geçtikten 2-3 saniye içerisinde gidilecek menzil ve ortalama veri görünmez

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2018 ilk yarısına kadar olan araçlarda sadece benzinde giderken gösteriyor menzil ve ortalama yakıtı. Siz baktığınızda benzinde gidiyormusunuz sonra LPG ye geçtikten 2-3 saniye içerisinde gidilecek menzil ve ortalama veri görünmez

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim aracım 2017 ocak trafiğe çıkışlı 2016 model demek ondan göstermiyor. Tüh bunu görünür yapmanın yolu varmı acaba

Geri