Mobil arayüzde reklam çıkış yeri

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,

Reklam konusundaki durumu biliyorum. Reklama karşı da değilim lakin mobil cihazda ekranin en altinda Forumlar/Neler Yeni/Yeni Konu Aç/Ara menüsü altında çıkan reklam kullanımı engelliyor. Position fixed olarak ayarlı olan o menü altında çıkan reklam biraz daha küçük ya da başka bor yerde çıkarsa daha uygun olacak diye düşünüyorum.

Anlayışınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

ywzckr

0
@NoFeaR abim.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Birde eklenti olarak asagida bazen dul kadinlar burada vb. Reklamlar cikiyor hocam reklamdan gelir saglamali forum bunu destekliyorum ama bu reklamlari filtreleme sansiniz varmi ? Ben istemiyorum bu reklami diye isaretliyorum da bi sure sonra gene cikiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Birde eklenti olarak asagida bazen dul kadinlar burada vb. Reklamlar cikiyor hocam reklamdan gelir saglamali forum bunu destekliyorum ama bu reklamlari filtreleme sansiniz varmi ? Ben istemiyorum bu reklami diye isaretliyorum da bi sure sonra gene cikiyor.

Google reklamları cihazda aranılan veya accountunuzla girilmiş makinelerde aranan kelimelere göre algoritma yapıyor hocam. Accountunuzla girdiğiniz pc veya cihaz tarayıcılarının google log u tutulur. O loglara göre reklam gelir. Yani bana gelen reklam ile arkadaşıma gelen reklam aynı olmaz. Atıyorum bisiklet aradım bisiklet reklamı, satış sitelerine baktım satış reklamı. Kısaca reklamlar Web serverlara göre değil kullanıcılara göre gelir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Google reklamları cihazda aranılan veya accountunuzla girilmiş makinelerde aranan kelimelere göre algoritma yapıyor hocam. Accountunuzla girdiğiniz pc veya cihaz tarayıcılarının google log u tutulur. O loglara göre reklam gelir. Yani bana gelen reklam ile arkadaşıma gelen reklam aynı olmaz. Atıyorum bisiklet aradım bisiklet reklamı, satış sitelerine baktım satış reklamı. Kısaca reklamlar Web serverlara göre değil kullanıcılara göre gelir.

Hocam google reklamlarda filtreleme mevcut. Sayfanın içerik ve kategorisine uygun reklamlar gelsin diyebiliyorsunuz. Fakat bu reklam gelirini etkileyebilir.

Ayrıca sadece aramalarınızla sınırlı değil gelen reklamlar. Aramalarınızla ilişkin reklamlar gelebileceği gibi gelmeyedebilir. Arkadaşı biraz zan altında bırakmış gibi oldunuz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende tabletten baktığımda hep koltuk takımı, hürriyet emlak ve elektrikli ev aletleri tarzı reklamlar çıkıyor.
Bi dönemde sürekli ford focus reklamı çıkıyordı :)
Hatta hem meraktan hem reklam geliri olur diye açıp focusun özelliklerini de incelemiştim :LOL:
Bu aralarda arada siyasi reklamlar çıkıyor, aslında reklam tipi filtreleme olsa güzel olur.

Edit 1- Mesela bende şu anda görüntü bu,
251229

Edit 2- Anasayfa kısmında da yine Ford reklamı çıktı :(
251231

Son düzenleme:

ywzckr

0

Hocam google aratilan nesneler uzerine yaptigi arastirmayi biliyorum. Benim kullandigim baska uygulamalarda n11 in surekli honda parcalari gosterirken. Forum uygulamasi farkli reklamlar gosteriyor ayni telefonda. Google bu veri aramalarini ip uzerinden yapiyorsa, birkac gunde bir modeme reset attigimiz icin ip degisiyor o ip den olan aramalara reklama yonelebilir. Cep telefonunundan dul kadin aratmak pek mantikli olacak is degil benim icin @bortecine09 arkadas beni savunmus tesekkur ederim.
Bu oyle nadir gelen ayda bir filan reklamlar oluyor ki, forumu acayim derken ortamda mesaji okumadan geri cekiyorum ekrani reklam degissin diye bulundugumuz ortam musait olmuyor yoksa reklamda ne var ne yok onemli degil benim icin.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@bortecine09 Merhaba, hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Chrome üzerinde görüntü aşağıdaki gibi, saçma sapan yerlerde reklam çıkmaması için otomatik reklam kullanmıyoruz, sabit pozisyonlu reklam kullanıyoruz, aslında söylediğiniz yere reklam yerleştirmedik bu durum kullandığınız tarayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir.

V9OoXP.png

@ywzckr Uygulamanın ayarlar kısmında kişiselletirilmiş reklamlar kısmı var burası sorunuzun cevabı. Muhtemelen şöyle bir durum var, iphone kullandığınız için uygulamanız güncel değil ve bu özellik uygulama sürümünüz de olmayabilir.
Neden uygulama güncellenmiyor sorusu gelir ise bunun içinde açıklama yapayım, android geliştirici hesabı 25$ ömür boyu kullanılıyor. Apple geliştirici hesabı ise yıllık 99$ kullanıma devam etmek için her yıl bu parayı ödemek gerekiyor.
Yani apple her konuda olduğu gibi bu konuda da pahalı :D

zjZ8BD.png

ywzckr

0
@bortecine09 Merhaba, hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Chrome üzerinde görüntü aşağıdaki gibi, saçma sapan yerlerde reklam çıkmaması için otomatik reklam kullanmıyoruz, sabit pozisyonlu reklam kullanıyoruz, aslında söylediğiniz yere reklam yerleştirmedik bu durum kullandığınız tarayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir.

V9OoXP.png

@ywzckr Uygulamanın ayarlar kısmında kişiselletirilmiş reklamlar kısmı var burası sorunuzun cevabı. Muhtemelen şöyle bir durum var, iphone kullandığınız için uygulamanız güncel değil ve bu özellik uygulama sürümünüz de olmayabilir.
Neden uygulama güncellenmiyor sorusu gelir ise bunun içinde açıklama yapayım, android geliştirici hesabı 25$ ömür boyu kullanılıyor. Apple geliştirici hesabı ise yıllık 99$ kullanıma devam etmek için her yıl bu parayı ödemek gerekiyor.

zjZ8BD.png

Hocam aynen kontrol ettim bizde yokmus o bolum ondan kaynakli buyuk ihtimal napalim artik

Aracınız
Civic FD6 2010

V9OoXP.png

zjZ8BD.png

Reklam şu şekilde çıkmakta.
Tarayıcı: chrome
Versiyon: 72.0.3626.121

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190317-124547.jpg
    Screenshot_20190317-124547.jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 20
Geri