Motor Işığı yanip söndü, gaz yemedi ve gec marş alıyor

Ad Soyad
Mert Parçaoğlu
Aracınız
Civic FB7 2014
Hayırlı günler arkadaşlar,

Bugün izmirden dönerken Bursa yakınlarında araçta motor ışığı yanıp söndü ve gaz kesti. Hemen sağa çektim. Gazdan benzine aldım. Biraz bekleyip yola çıktım. Herhangi bir sorun olmadı. Daha yemek yemek için dinlenme tesisinde durdum. Yarım saat sonra tekrar yola çıkmak için marşa bastığımda marşı almadı. Sanırım 3 veya 4. Seferde marşı aldı. Şimdi sorun aynı şekilde devam ediyor. Motor ışığı yanmiyor. Sorun ne olabilir dostlar ?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hayırlı günler arkadaşlar,

Bugün izmirden dönerken Bursa yakınlarında araçta motor ışığı yanıp söndü ve gaz kesti. Hemen sağa çektim. Gazdan benzine aldım. Biraz bekleyip yola çıktım. Herhangi bir sorun olmadı. Daha yemek yemek için dinlenme tesisinde durdum. Yarım saat sonra tekrar yola çıkmak için marşa bastığımda marşı almadı. Sanırım 3 veya 4. Seferde marşı aldı. Şimdi sorun aynı şekilde devam ediyor. Motor ışığı yanmiyor. Sorun ne olabilir dostlar ?
@Sebartian Araç detay paylaşırmısınız ? 2014 FB7 Lpgli mi Benzinli mi??

Eğer Lpg li ise....Brc yetkili servise götürün enjektör zaman ve gaz verilerini kontrol etsinler....Enjektörlerden arızalı var yada diğer ihtimal Buji değişim zamanı gelmiş ??? Aynı olay başıma geldi, Araba yolda yığıldı kaldı, benzine geçtim arıza ışığı yandı, söndü sonra yine yandı ??? Bujileri değiştim, 1 adet BRC lpg enjektör değişti sorun çözüldü

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Evet 2014 fb7 brc LPG sistemi var.

Ustamla görüştüm o da LPG sistemine yordu. Şimdilik benzinde kullanacağım
Benzinde kullansan da yine problem çıkarma ihtimali var (Bende çıkarmıştı, arıza lambasını yine yakmıştı) çok gecikmeden size tekrar sorun çıkarmadan BRC yetkili servise götürüp arızalı enjektörü değiştirmenizi tavsiye ederim...Bujilerinde zamanı geldiyse değiştirin derim...İyi akşamlar yardımcı olduysam ne mutlu...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Geri